19/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Německý fotbalový obránce Toni Leistner neudržel nervy na uzdě a po prohraném zápase svého Hamburgeru napadl soupeřova fanouška. K činu jej údajně vyprovokovaly urážky namířené proti rodině.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ačkoli německý fotbalový klub Hamburger SV sebevědomě hlásá, že v závěru nadcházejícího ročníku druhé Bundesligy dokoná vymodlený návrat mezi elitu, pondělní pohárové klání s třetiligovým Dynamem Drážďany tomu bohužel ani zdaleka neodpovídalo. Na soupeřově stadionu předvedl favorizovaný tým z Hamburku naprosto bezzubý výkon, konečné skóre 4:1 pro něj bylo snad až příliš milosrdné. Do toho navíc hostující obránce Toni Leistner neudržel nervy na uzdě a bezprostředně před televizním rozhovorem bezhlavě vkročil na tribunu, kde napadl jednoho z přítomných diváků.

Nadávky si fotbalista nenechal líbit, pak to ale sám pořádně schytal

Fotbalisté Hamburku vyrazili vstříc postupu do německé Bundesligy, hned první pohárové utkání s Dynamem Drážďany ovšem trestuhodně nezvládli. Soupeře ze třetí nejvyšší soutěže evidentně podcenili, nechali si nasázet čtyři branky a nebýt šťastné trefy v předposlední minutě základní hrací doby, jíž zaznamenal senegalský záložník Amadou Zeund Georges Mvom Onana, mohl být pohled na výsledkovou tabuli ještě o něco smutnější. K televiznímu rozhovoru byl po zápase přizván hostující obránce Toni Leistner, jehož během čekání několik domácích fanoušků zasypalo nelichotivými nadávkami.

Pokud by se vulgární výlevy opíraly pouze o svého adresáta, pravděpodobně by k žádnému incidentu nedošlo. Někdejší hráč Uninon Berlín, Queens Parks Rangers či 1. FC Köln ovšem neunesl, když jeden z přítomných diváků urážel jeho rodinné příslušníky. Třicetiletý hromotluk bez dlouhého přemýšlení přelezl hrazení a dal hříšníkovi lekci slušného chování za pomoci hrubé síly. Strkanici včas uhasila pořadatelská služba a Leistner se vrátil k výše zmíněnému rozhovoru. Protože se na něj ale sesypalo několik kelímků s pivem, brzy raději zmizel v útrobách dobře známého stadionu.

Leistnera emotivní reakce mrzí, klub omluvu přijal

Leistner prostřednictvím sociálních sítí vysvětlil, proč k incidentu vlastně došlo. Jak už bylo řečeno, extrémní urážky jeho manželky a dcerky už prostě neunesl. Zároveň ale samozřejmě uznává, že podobné incidenty si jako profesionální sportovec a táta od rodiny nemůže dovolit. Na závěr připojil upřímnou omluvu a dodal, že nadávky od téhle chvíle pouští jedním uchem dovnitř a druhým uchem ven. Sebekritické vyjádření defenzivního hráče se doneslo až k představitelům klubu Dynamo Drážďany, kteří už události pondělního odpoledne hodili za hlavu. Veřejně prohlásili, že Toni Leistner má srdce na pravém místě a protože je kovaným odchovancem tamní fotbalové školy, bude mít u nich vždy dveře otevřené.

Zdroj: Instagram Toniho Leistnera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *