Neděle, 2 dubna
Shadow

Když emoce tečou proudem. Fotbalista fyzicky napadl fanouška mateřského týmu

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ačkoli německý fotbalový klub Hamburger SV sebevědomě hlásá, že v závěru nadcházejícího ročníku druhé Bundesligy dokoná vymodlený návrat mezi elitu, pondělní pohárové klání s třetiligovým Dynamem Drážďany tomu bohužel ani zdaleka neodpovídalo. Na soupeřově stadionu předvedl favorizovaný tým z Hamburku naprosto bezzubý výkon, konečné skóre 4:1 pro něj bylo snad až příliš milosrdné. Do toho navíc hostující obránce Toni Leistner neudržel nervy na uzdě a bezprostředně před televizním rozhovorem bezhlavě vkročil na tribunu, kde napadl jednoho z přítomných diváků.

Nadávky si fotbalista nenechal líbit, pak to ale sám pořádně schytal

Fotbalisté Hamburku vyrazili vstříc postupu do německé Bundesligy, hned první pohárové utkání s Dynamem Drážďany ovšem trestuhodně nezvládli. Soupeře ze třetí nejvyšší soutěže evidentně podcenili, nechali si nasázet čtyři branky a nebýt šťastné trefy v předposlední minutě základní hrací doby, jíž zaznamenal senegalský záložník Amadou Zeund Georges Mvom Onana, mohl být pohled na výsledkovou tabuli ještě o něco smutnější. K televiznímu rozhovoru byl po zápase přizván hostující obránce Toni Leistner, jehož během čekání několik domácích fanoušků zasypalo nelichotivými nadávkami.

Pokud by se vulgární výlevy opíraly pouze o svého adresáta, pravděpodobně by k žádnému incidentu nedošlo. Někdejší hráč Uninon Berlín, Queens Parks Rangers či 1. FC Köln ovšem neunesl, když jeden z přítomných diváků urážel jeho rodinné příslušníky. Třicetiletý hromotluk bez dlouhého přemýšlení přelezl hrazení a dal hříšníkovi lekci slušného chování za pomoci hrubé síly. Strkanici včas uhasila pořadatelská služba a Leistner se vrátil k výše zmíněnému rozhovoru. Protože se na něj ale sesypalo několik kelímků s pivem, brzy raději zmizel v útrobách dobře známého stadionu.

Leistnera emotivní reakce mrzí, klub omluvu přijal

Leistner prostřednictvím sociálních sítí vysvětlil, proč k incidentu vlastně došlo. Jak už bylo řečeno, extrémní urážky jeho manželky a dcerky už prostě neunesl. Zároveň ale samozřejmě uznává, že podobné incidenty si jako profesionální sportovec a táta od rodiny nemůže dovolit. Na závěr připojil upřímnou omluvu a dodal, že nadávky od téhle chvíle pouští jedním uchem dovnitř a druhým uchem ven. Sebekritické vyjádření defenzivního hráče se doneslo až k představitelům klubu Dynamo Drážďany, kteří už události pondělního odpoledne hodili za hlavu. Veřejně prohlásili, že Toni Leistner má srdce na pravém místě a protože je kovaným odchovancem tamní fotbalové školy, bude mít u nich vždy dveře otevřené.

Zdroj: Instagram Toniho Leistnera

1 Comment

  • Petr Majevský

    Nevidím jediný důvod,proč by měl hráč snášet nadávky,urážky či dokonce vyhrožování rodině.Ty na jeho účet klidně překouše,ale útoky na rodinu si nikdo nenechá líbit.Hlášky typu „profesionál si to musí nechat líbit,protože je profesionál“,jen nahrávají anonymním šmejdům,skrytým v davu.Že je Řepka napůl blázen víme,ale nikdy bych ho nenapadal přes rodinu,když mu 12letý fakan vyhrožoval,že napadne jeho syna.A to bez ohledu,jak s rodinou skoncoval.Že si to musí nechat líbit,je přece profesionál.Právě proto,že je profesionál,tak se musí hájit.Pokud anonymní hajzl nemíní se svým jednání přestat,měla by ihned proti němu zasáhnou ochranka.Ne čekat,až se něco semele!Jinak bude k napadání takových blbů docházet stále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *