23/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83162348 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň si výhrou nad Mladou Boleslaví zpravila chuť. Záhy navíc představila zásadní posilu ofenzivních valů. V tomto článku se dozvíte, jaké útočníky má Adrián Guľa aktuálně k dispozici.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dva hororové zápasy hodila za hlavu a v rámci třetího kola tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže opět zajela do starých kolejí. FC Viktoria Plzeň měla narušené sebevědomí a nedávnou reprezentační přestávku brala jako vysvobození z nekonečné agonie, důležitou nedělní výhrou nad Mladou Boleslaví si ovšem zpravila chuť. Média navíc krátce po závěrečném hvizdu informovala veřejnost, že kádr Západočechů doplní obrovská posila ofenzivních řad. S kým konkrétně může Adrián Guľa na pozici útočníka aktuálně počítat? Takový výběr mu někteří trenéři jen tiše závidí.

Tomáš Chorý

Pětadvacetiletý Tomáš Chorý patří mezi nejobávanější hráče celé Fortuna ligy. Důvodem ovšem není abnormální střelecká potence nebo technická zdatnost na úrovni Lionela Messiho, nýbrž cejch nefalšovaného zlosyna a rabiáta. Kvůli nepřiměřené agresivitě rozčiloval dvoumetrový odchovanec olomoucké Sigmy během uplynulého ročníku nejednoho protihráče, v mnoha případech si navíc vysloužil karetní trest. Jeho gesta a nechápavé výrazy se staly inspirací mnoha obrázkových vtípků, které kolují na sociálních sítích. Někdejšímu mládežnickému reprezentantovi nicméně nelze upřít, že pro tým doslova dýchá a je ochoten udělat maximum, ačkoli tím bohužel riskuje dobrou pověst. V tomto směru se částečně jeví jako bývalý obránce konkurenční Sparty – Costa Nhamoinesu.

Jean-David Beauguel

Ačkoli barvy plzeňské Viktorie hájí již třetí sezónou, roli útočné jedničky převzal až s úderem tohoto roku, kdy v základní sestavě nahradil Michaela Krmenčíka. Osmadvacetiletý francouzský fotbalista Jean-David Beauguel to ze začátku neměl lehké, postupem času ovšem dokonale zapadl do herní koncepce Adriána Guľy a důvěru mu splatil šesti ligovými brankami. Z hlediska osobní produktivity to pro někdejšího hráče Waalwijku, Dukly Praha či Fastavu Zlín vypadá v rámci právě probíhajícího ročníku ještě o něco lépe, třetině loňského přídělu gólů už se totiž vyrovnal během úvodních kol. Uvidíme, jak s jeho pozicí zamává příchod hvězdné posily, jíž vám záhy představíme.

Zdeněk Ondrášek

To, o čem se v posledních týdnech pouze spekulovalo, opravdu získalo reálné obrysy. Jednatřicetiletý český útočník Zdeněk Ondrášek definitivně opustil zámořskou MLS a zamířil zpátky do rodné země, kde jej s otevřenou náručí přivítala FC Viktoria Plzeň. K návratu se strakonický rodák odhodlal čistě kvůli rodině, která má před fotbalem za všech okolností přednost. Alespoň takové vyjádření poskytl oficiálním webovým stránkám klubu FC Dallas, v jehož barvách poslední rok nastupoval a předváděl nadstandardní výkony. Někdejší opora Českých Budějovic, Krakova či Tromsø IL určitě nepřichází na lavičku náhradníků, ze současné trojice západočeských úderníků má bezesporu nejvíce zkušeností. Bude proto zajímavé sledovat, jak Adrián Guľa zapeklitou hádanku vyřeší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *