16/07/2024

By Кирилл Венедиктов - soccer.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70149781 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zápas mezi Marseille a PSG provázely extrémně vyhrocené emoce. Kvůli hromadné bitce se pětkrát vylučovalo, hrací plochu předčasně opustil i Brazilec Neymar. Ten pak protihráče obvinil z rasismu.
By Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ligový zápas mezi Olympique de Marseille a Paris Saint-Germain FC nenabídl krásné fotbalové momenty, nýbrž extrémně vyhrocené emoce. Hra se kvůli obrovskému množství osobních soubojů neustále přerušovala, hlavní arbitr rozdával jedno karetní napomenutí za druhým a navíc neuznal dvě branky. To byl zkrátka nebezpečný mix, který v závěrečných minutách doslova explodoval. Kvůli hromadné bitce se celkem pětkrát vylučovalo. Hrací plochu předčasně opustil například Neymar, jehož pohlavek protihráči neunikl videu. Hvězdný útočník si prostřednictvím sociálních sítí postěžoval, že agresi v něm vyvolaly rasistické urážky. Álvaro González Soberón ale veškerá obvinění zásadně odmítá a tvrdí, že Brazilec nedokáže přijmou porážku.

Park princů se nečekaně proměnil v gladiátorskou arénu

Nedělní utkání mezi Paris Saint-Germain FC a Olympique de Marseille nabídlo jednu jedinou branku a k tomu nevalné množství zajímavých momentů – tedy alespoň těch fotbalových. Kupříkladu fanoušci bojových sportů si v závěrečných minutách museli přijít na své. Hráče totiž zachvátila takřka gladiátorská nálada, kvůli které rozhodčí nekompromisně rozdával červené karty. První čtveřice hříšníků se ze hřiště stěhovala už v průběhu šesté minuty nastavení, pátým borcem na konec se stal Brazilec Neymar. Osmadvacetiletý útočník si vyhlédl Álvara Gonzáleze Soberóna a zezadu jej udeřil do oblasti hlavy, což neuniklo videu. Nedalo se svítit, nejdražší fotbalista zamířil do sprch a další pauze se pravděpodobně nevyhne. Kdo ovšem čekal, že začne zpytovat svědomí a přijme trest se vztyčenou hlavou, byl na omylu. Rodák ze Sao Paula by stejnou chybu klidně zopakoval.

Hádka slavných fotbalistů pokračoval na internetu

Neymar da Silva Santos Júnior se prostřednictvím sociálních sítí nechal slyšet, že lituje jen jediné věci – měl prý soupeře nemilosrdně udeřit přímo do obličeje. Situaci totiž údajně předcházela nemístná rasistická nadávka, která hvězdnému Brazilcovi rozproudila krev. Třicetiletý španělský obránce Álvaro González nicméně zásadně odmítá jakékoli pochybení a svou bezúhonnost dokládá faktem, že každý den tráví ve společnosti lidí odlišných kultur a barvy kůže. Nejdražší fotbalista planety dle jeho názoru jen hledá výmluvy a nedokáže přijmout prohru. Ani po tomto argumentu však Neymar neustoupil a zarytě si stál za svým původním tvrzením. Přijímání proher mu prý nečiní potíže, protože ke sportu patří. Vulgární urážky a rasistické poznámky však nikoliv. Gonzáleze tudíž nerespektuje, jelikož nemá charakter.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *