19/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83162314 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože stejnokroj amerického Dallasu oblékal jenom krátce, do klubové historie se navždy vryl nesmazatelnou tuší. Český útočník Zdeněk Ondrášek už patří Plzni, v zámoří jej ale vynášejí do nebes.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože stejnokroj amerického fotbalového klubu FC Dallas oblékal jenom krátce a nestihl proto odehrát nijak závratné množství soutěžních zápasů, do historických memoárů se jeho jméno vrylo nesmazatelnou tuší. Český útočník Zdeněk Ondrášek opouští MLS a po letech strávených za hranicemi naší země znovu okusí tuzemskou nejvyšší ligu, kde konkrétně posílí plzeňskou Viktorii. Strakonického rodáka nyní opěvují nejen bývalí spoluhráči, ale také členové vedení. Kobra zkrátka zanechal výraznou stopu a nebýt jeho vlastního rozhodnutí motivovaného rodinou, pravděpodobně se ještě nikam nestěhuje.

Volný hráč se zámořskému klubu neskutečně vyplatil

Kariéru fotbalového útočníka Zdeňka Ondráška zdobí řada povedených angažmá, drtivá většina z nich se ovšem odehrála za hranicemi naší země. Po opuštění Českých Budějovic se nejprve vydal do studeného Norska, kde posílil Tromsø IL. Hned v první sezóně ovládl tabulku ligových střelců a bylo jasné, že o tomhle chlapíkovi ještě uslyšíme. Neméně povedenou se stala i následná spolupráce s polským Krakovem, jíž odchovanec Stříbra okořenil úctyhodnou porcí branek. Když tedy v roce 2019 vstupoval na přestupový trh jako volný hráč, bez práce pochopitelně nezůstal příliš dlouho.

Americkou MLS zatím okusili pouze tři čeští hráči – Luboš Kubík (Chicago Fire, FC Dallas), Bořek Dočkal (Philadelphia Union) a v neposlední řadě právě výše zmíněný Zdeněk Ondrášek, který podepsal s Dallasem. Chvíli to sice trvalo, nakonec ovšem trojnásobný mládežnický reprezentant chytil parádní formu a střílel jednu branku za druhou. Díky nebývalému rozkvětu v pokročilém věku si vysloužil debutovou pozvánku do seniorského národního týmu, kde se navzdory silné konkurenci taktéž dokázal střelecky prosadit. Zámořské publikum leželo zarputilému fotbalistovi doslova u nohou a nebýt náhlého stesku po rodné domovině, pravděpodobně by spolupráce trvala i nadále.

Zástupci Dallasu si českého fotbalisty opravdu cení

Zdeněk Ondrášek si prostředí americké Major League Soccer neskutečně oblíbil a stejně tak si i lidé za oceánem oblíbili jeho. Když tedy kvůli rodině a pandemii nového koronaviru ohlásil návrat do Čech, dočkal se mnoha dojemných vzkazů. Kupříkladu devětadvacetiletý útočník Fafa Picault, který svého času kopal za pražskou Spartu, se prostřednictvím Twitteru rozpovídal na téma fotbalového bratrství. Ačkoli prý jedna krásná životní etapa bohužel končí, jejich nadstandardní přátelství bude pokračovat i nadále. Chválou na adresu českého kanonýra nešetřil ani klubový prezident klubu FC Dallas. Dan Hunt zopakoval, že “Kobru” všichni milovali, protože byl nejen skvělým přítelem, ale také důležitou součástí loňského tažení vyřazovací fází soutěže. Ačkoli prý nyní odchází, navždy už patří do rodiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *