13/04/2024

By Tatiana from Moscow, Russia - Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41690404 / Tato fotografie je derivátem originálu

Srbský tenista Novak Djoković si alespoň částečně napravil reputaci, když při návštěvě sarajevského hotelu předvedl chování zcela netypické pro hvězdy světové velikosti.
“File:Novak Djokovic French Open 2015.jpg” by Tatiana from Moscow, Russia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srbský tenista Novak Djoković to kvůli koronavirem promořené Adria Tour pořádně schytal. Jelikož se na hlavu úřadující světové jedničky v posledních týdnech valila jedna pohroma za druhou a mediální lynč přerostl únosnou mez, vyhledal sportovec Pino Nature Hotel v útrobách Sarajeva, kde si s přáteli užíval zaslouženého odpočinku. Tamní personál později popsal, jakým chováním se rodák z Bělehradu prezentoval. Ačkoli během bohaté kariéry vydělal neskutečné peníze a platí za celosvětovou ikonu, hvězdné manýry prý nepřijal za své a nadále vystupuje jako obyčejný, skromný člověk.

Žádné speciální požadavky ani povýšené jednání s hotelovým personálem

Třiatřicetiletý Novak Djoković vyrůstal ve velice skromných podmínkách a svůj “obyčejný” původ navzdory vydělaným miliardám korun nezapře. Zaměstnanci sarajevského rekreačního zařízení Pino Nature Hotel by ostatně mohli vyprávět. Když k nim srbská tenisová jednička zavítala, nestačili se divit, jakým způsobem s nimi jednal. Bezprostředně po příjezdu se prý se všemi přátelsky pozdravil a úsměvy přitom házel na všechny strany. Pokud za ním někdo přišel s prosbou o autogram nebo touhou prohodit pár slov, trpělivě naslouchal a nikoho neodmítl. Svým chováním se naprosto vymykal sportovců, jimž sláva v kombinaci s astronomickými výdělky stoupla do hlavy.

Během pobytu neměl Novak Djoković ani nikdo další z jeho přátel žádné speciální požadavky nebo hvězdné manýry. Poprosil pouze o pokrmy bez lepku a mléčných výrobků, které mu nakazuje přísná dieta. Když se srbský tenista loučil, zanechal po sobě naprosto čisté a uklizené pokoje. Personál prakticky nemusel zasahovat a proto si z jeho návštěvy odnáší jen ty nejlepší možné vzpomínky.

Djoković si částečně napravil reputaci

Vlídná slova zaměstnanců Pino Nature Hotel pomohla Novaku Djokovićovi alespoň částečně napravit pošramocenou reputaci, jíž zásadní ránu zasadila nepovedená Adria Tour. Charitativní akce, na které se představila řada populárních tenistů, sklízela kritiku především kvůli nedodržování preventivních bezpečnostních opatření. Následkem laxního přístupu se nakazilo poměrně značné množství hlavních aktérů včetně srbského pořadatele. Ten se sice upřímně kál, jenže média a někteří kolegové mu dávali za pořádně vyučenou ještě několik týdnů poté.

Zdroj: Tennisworldusa.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *