19/07/2024

"File:UEFA EURO qualifiers Sweden vs Spain 20191015 David de Gea 4.jpg" by Rolandhino1 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

David de Gea odehrál další nepovedený zápas, kvůli kterému možná přijde o místo v základní sestavě. Trenér Manchesteru United po prohraném duel s Chelsea připustil, že šanci může dostat náhradník.
By Rolandhino1 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

David de Gea je jasným příkladem toho, jak snadno se dá z vrcholu spadnout až na samotné dno. Španělského fotbalistu mnozí experti ještě poměrně nedávno považovali za jednoho z nejlepších brankářů světa, nicméně dnes by se kvůli takovým slovům pořádně zastyděli. Dlouholetá jednička slavného Manchesteru United FC kupí v právě probíhajícím ročníku obrovské množství chyb. Dosud poslední hrubky předvedl během semifinálového utkání FA Cupu, kdy konkurenční Chelsea výrazně pomohl k celkovému vítězství v poměru 3:1. Fanouškům už s kdysi opěvovaným gólmanem dochází trpělivost. Trenér Ole Gunnar Solskjaer připustil změnu stráží, přestože svého oblíbence i nadále obhajuje.

Pohár trpělivosti začíná pomalu přetékat

Devětadvacetiletý David de Gea má za sebou bezpochyby nejhorší sezónu své dosavadní kariéry a trenér Ole Gunnar Solskjaer je snad posledním člověkem na planetě, který ještě neztratil víru v jeho hráčské schopnosti. Rodák z Madridu se řadí mezi absolutní “špičku” nejčastěji chybujících brankářů v rámci prestižní Premier League a dvě obrovské hrubky předvedl také během semifinálové klání anglického fotbalového poháru. Manchester United FC se na domácí půdě postavil proti Chelsea, které hráči postup do závěrečné bitvy FA Cupu v podstatě darovali.

Právě probíhala jedenáctá minuta nastavení prvního poločasu (nezvykle dlouhý přídavek způsobilo zranění a následné ošetřování Erica Baillyho), když hostující celek dokázal vsítit úvodní branku zápasu. Přízemní centr Césara Azpilicuety si po zaváhání defenzivy Rudých ďáblů našel Oliviera Girouda, který pohotově zavěsil za záda David de Gey. Ten si na míč, který mu prošel těsně kolem ruky, sice sáhl, nicméně mimo tři tyče jej bohužel vytěsnit nedokázal. Čisté svědomí pak odchovanec španělského klubu Atlético Madrid rozhodně neměl ani při druhém průstřelu. Mason Mount vypálil z poměrně velké vzdálenosti, rána ale překvapivě skončila v síti, protože zkušenému brankáři proklouzla pod tělem.

Třetí inkasovaná branka šla za dalším nenáviděným mužem v sestavě United. Střední obránce Harry Maguire si balón nešťastně srazil do vlastní svatyně. Fotbalisté v červených dresech dokázali střelecky odpovědět až krátce před koncem zápasu, kdy Bruno Fernandes s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Pokus o vyrovnání sil však přišel hodně pozdě, takže do finále FA Cupu zaslouženě postoupila Chelsea.

Krátce po závěrečném hvizdu zaplavila internet vlna negativních komentářů, která zaměřila Davida de Geu jako strůjce pohárového zmaru. Někteří fanoušci si nebrali servítky a pěkně od plic napsali, co si o formě dlouholeté brankářské jedničky myslí. Další lidé to pak vzali sportovně a také poněkud více s humorem, což dokládá fotografie přiložená níže. Zajímavá ovšem byla také reakce hlavního kouče Manchesteru United FC, který do té doby ani jednou nepřipustil, že by uvažoval o zásahu do tradiční sestavy.

Ole Gunnar Solskjaer vidí potenciál současné gólmanské dvojky

Sedmačtyřicetiletý norský trenér byl navzdory masivní kritice mířené směrem k Davidu de Geovi skálopevně přesvědčený, že jedničku mezi třemi tyčemi měnit nebude. Dlouhodobě sice tvrdí, že budoucnost Rudých ďáblu představuje talentovaný Dean Henderson, nicméně dokud herně nevyroste, pohlídá mu významnou pozici právě zkušený Španěl. S ohledem na události posledních týdnů však i Ole Gunnar Solskjaer změnil názor a připustil, že šanci může klidně dostat také náhradník Sergio Romero. Svého současného gólmana se ale nakonec zastal a řekl, že mimo výše zmíněné chyby předvedl i několik famózních zákroků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *