23/04/2024

De Майоров Владимирchanged work Amarhgil - http://soccer.ru/gallery/48720, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18464772 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Španělský fotbalový brankář Iker Casillas zřejmě uzavře kariéru profesionálního sportovce a přesune se rovnou do vedení svého mateřského klubu. Real Madrid mu údajně nabídl funkci poradce prezidenta.
By Amarhgil – http://soccer.ru/gallery/48720, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jednou to přijít muselo. Legendární fotbalový brankář Iker Casillas už přes rok nenastoupil k ostrému zápasu a když se při nedávných mistrovských oslavách portugalského Porta objevil na trávnících, mnozí se domnívali, že tímto gestem zpečetil svou bohatou kariéru profesionálního sportovce. Španělský deník Marca dokonce tvrdí, že držitel několika týmových i individuálních ocenění v průběhu léta zamíří zpátky do svého mateřského Realu Madrid, kde přijme novou roli poradce prezidenta klubu Florentina Peréze.

Návrat po prodělání náhlé srdeční příhody se nekonal

Dne 1.5.2019 přejel fotbalovým fanouškům z celého světa mráz po zádech. Média tenkrát přispěchala se zprávou, že populární fotbalový brankář Iker Casillas během tréninku portugalského klubu FC Porto prodělal srdeční příhodu, následkem čehož byl okamžitě převezen do nemocnice. Ačkoli se dal několikanásobný reprezentant Španělska poměrně rychle do pořádku, lékaři mu doporučili klidový režim a zejména pak pauzu od milovaného sportu. Internetem se posléze šířila “zaručená” fáma, že kariéra populárního strážce svatyně definitivně skončila. On však tyto spekulace velmi rychle dementoval a ujistil veřejnost, že odchod do hráčského důchodu oznámí sám a hlavně ve chvíli, kdy si tím bude stoprocentně jistý.

O dva měsíce později se rodák z města Móstoles slavnostně vrátil k tréninkovému procesu, nicméně do ostrého zápasu už bohužel nikdy nenastoupil a dokonce se stal členem realizačního týmu Porta. Ani nucená pauza způsobená pandemií nového koronaviru jeho očekávanému návratu na fotbalové trávníky nijak neprospěla, takže když se v obležení spoluhráčů objevil během nedávných mistrovských oslav, zdál se tento moment úplně jako stvořený k velkému loučení.

Zahraniční média ohledně Ikerovi budoucnosti jasno

Ačkoli Iker Casillas ještě oficiálně neřekl poslední sbohem, podle španělského deníku Marca se tato chvíle proklatě přiblížila. Devětatřicetiletý strážce svatyně totiž dostal nabídku, která se jednoduše neodmítá. Dvojnásobného mistra Evropy údajně čeká teplé místečko po boku klubového prezidenta Realu Madrid Florentina Peréze, který shání zkušeného poradce a právě odchovanec tamní fotbalové školy se na důležitou pozici skvěle hodí. Casillas možná i kvůli tomuto hozenému lanu z domovského prostředí zahodil plány na kandidaturu do čela Španělského fotbalového svazu, jíž dlouho zvažoval. Uvidíme, jestli se spekulace skutečně potvrdí, nebo jde jen o další výstřel do prázdna.

Zdroj: Marca.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *