23/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83158898 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha se připravuje na další sezónu a do Edenu se proto z hostování navrátilo několik hráčů. Jestli však budou v barvách svého kmenového klubu pokračovat, je zatím ve hvězdách.
Josef Hušbauer By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slávistická mašina dokráčela k zasloužené obhajobě mistrovského titulu a neméně vysoké cíle hlásá i před startem sezóny nové. Ještě předtím však musí vyřešit několik otazníků, které se týkají skladby kádru. Družina Jindřicha Trpišovského postrádá kvalitní útočníky s tahem na branku, což se jistě stane předmětem jednání následujících týdnů. Jasno pak není ani kolem několika hráčů, jimž skončila hostování a proto se navrátili zpět do Edenu. Zůstanou, budou znovu zapůjčeni nebo definitivně odejdou? Tomu se věnujeme v následujících řádcích.

Josef Hušbauer

Třicetiletý záložník Josef Hušbauer patřil ke klíčovým postavám obrozeného slávistického týmu, jemuž výrazně pomohl ke dvěma mistrovským titulům. V průběhu minulého ročníku ale postupně ztrácel půdu pod nohama, vypadl ze základní sestavy a během zimní pauzy nakonec se vydal hostovat do Dynama Drážďany. Německý celek bojoval o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži a protože neuspěl, vrátil se odchovanec pražské Sparty zpátky do Edenu. Tam jej ale zářná budoucnost nečeká, takže v následujících týdnech pravděpodobně znovu vezme nohy na ramena. Tentokrát už Slavii možná opustí natrvalo.

Jan Sýkora

Šestadvacetiletý Jan Sýkora strávil poslední rok na hostování v prvoligovém Jablonci, kde zaujal devíti brankami a šesti gólovými asistencemi. Pouze zkušený útočník Martin Doležal mu v tomto směru dokázal konkurovat. Trenér Petr Rada by o pokračování odchovance západočeského klubu FC Švihov hodně stál, toho ale nejspíš čeká stěhování do Prahy, kde se pokusí zabojovat o místo v sestavě. Pokud ani na druhý pokus neuspěje, nabízí se otázka, zda-li nenastal správný čas k definitivní změně působiště. Podle zákulisních zdrojů má zájem například Viktoria Plzeň, kde Sýkora jako mladík vyrůstal. Vyloučen pak není ani přesun do Liberce, odkud chce Slavia přivést mnoho zajímavých jmen a logicky musí nabídnout něco na oplátku.

Jan Matoušek

Slavia Praha musí během letní přestávky vyřešit otázky kolem útočníka číslo jedna. Jaro totiž ukázalo, že Stanislav Tecl ani Jusúf Hilál se této role zhostit nedokážou. Určitou naději skýtá mladý chorvatský kanonýr Petar Musa, který se letos trefil čtnáctkrát a společně s Liborem Kozákem ovládl tabulku ligových střelců. Mizivou šanci proniknout do sestavy Sešívaných má také dvaadvacetiletý Jan Matoušek. Odchovanec příbramské fotbalové školy hostoval v Jablonci, kde k šesti přesným zásahům přidal ještě tři asistence. K tomu, aby v rámci evropských pohárů měřil síly s elitními kluby, však zatím ještě nedorostl.

Jakub Hromada

Nadobro opustit slávistickou družinu by teoreticky mohl také čtyřiadvacetiletý Jakub Hromada. Slovenský záložník má za sebou povedené hostování v Liberci, kde s jeho prací byli nadmíru spokojeni a dost možná by stáli i o trvalý přestup. Několikanásobný mládežnický reprezentant, který prošel přípravkou slavného Juventusu, však nejspíše zamíří zpět ke svému kmenovému zaměstnavateli, kde se porve o místo. Uspěje? Možná. V opačném případě však nejspíš zmizí trvale.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *