16/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79939158 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglický fotbalový klub West Ham United FC rozjel spanilou jízdu za záchranou v Premier League. Hlavním motorem obrozeného týmu se stal český záložník Tomáš Souček.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglický fotbalový klub West Ham United FC rozjel spanilou jízdu za záchranou v Premier League. V souboji dvou týmu ohrožených sestupem jasně dominoval a uhrál cenné vítězství 3:1. Hned pod dvěma brankami se navíc podepsal český záložník Tomáš Souček, který se po koronavirové přestávce vrátil ve skvělé formě. Jednu gólovou akci rozjel, druhou sám úspěšně zakončil. Právě jeho zásluhou tak Kladiváři nejspíš zaslouženě obhájí své místo na výsluní a hostování promění v trvalý přestup, jak se ostatně s vedením pražské Slavie dohodli. Nebo se snad rodák z Havlíčkova Brodu rovnou přesune “za lepším”? Ani tato varianta není úplně vyloučena.

Souček si v Premier League buduje jméno

Kdo by si koncem ledna pomyslel, jak rychle se Tomáš Souček aklimatizuje v novém a výrazně kvalitnějším prostředí. Pětadvacetiletý záložník sice pravidelně měřil síly se zahraničními kluby skrze evropské poháry, ligu ovšem kopal tady u nás a přiznejme si, že Fortuna liga má do anglické Premier League poměrně daleko. Dlouholetá opora Slavie se dohodla s klubem West Ham United FC, který pod hrozbou sestupu do nižší soutěže přes zimu sháněl šikovné posily. Odchovanec havlíčkobrodské fotbalové školy přišel na hostování do konce sezóny s tím, že pokud Kladiváře dotlačí k záchraně mezi elitou, dočasné zapůjčení se rázem promění v trvalý přestup. Aby toho nebylo málo, transfer má výrazně zamíchat s historickými kartami a udělat ze Součka nejdražšího tuzemského hráče vůbec.

To, co se ještě před pár měsíci zdálo jako čirá fantazie, začíná postupně nabírat reálné obrysy. Trojnásobný mistr české nejvyšší soutěže okamžitě zaujal svými fyzickými dovednostmi. V rámci běžeckých statistik se mu žádný hráč West Hamu nemůže rovnat. Po skončení koronavirové přestávky je navíc střelecky při chuti, což dokázal během posledního domácího zápasu proti Watfordu. Přímý souboj s týmem, kterému také hrozí sestup o třídu níž, ovládl dvěma důležitými momenty. Nejprve svou aktivitou pomohl rozjet gólovou akci, o čtyři minuty později sám zavěsil povedenou hlavičkou do soupeřovi sítě. Ještě předtím se propálil brankáře Chelsea či Newcastlu United.

Mezi hráči West Hamu se Souček dlouho neohřeje

České želízko v ohni si nebývalou rychlostí podmaňuje Premier League. Fanoušci jej už teď vynášejí do nebes, zahraniční novináři zase hovoří o brzkém přesunu do lepšího týmu. Ani West Ham United údajně není proti, za rok by totiž mohl inkasovat nemalou částku. Z případného odchodu by se po finanční stránce samozřejmě radovala také Slavia. Avizovaný rok je ovšem poměrně dlouhá doba a předpovídat budoucnost není jednoduchý úkol. Je ale možné, že Tomáš Souček posílí elitní tým ještě dříve? Určitě ano. Takový konec pohádky by si slušný a pokorný fotbalista věru zasloužil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *