16/07/2024

By Tatiana from Moscow, Russia - Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45596986 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srbský tenista Novak Djoković uvažuje o zrušení své účasti na US Open. Dále pronesl, že jej kritika spojená s nepovedenou Adria Tour velmi zasáhla a považuje se za obětního beránka.
By Tatiana from Moscow, Russia – Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srbský tenista a rovněž úřadující světová jednička Novak Djoković si líže rány po krajně nepovedené charitativní akci s názvem Adria Tour, která si ve veřejném prostoru kvůli značnému počtu nakažených účastníků získala trefnou přezdívku ‘Korona Tour’. Právě na hlavu rodáka z Bělehradu se v posledních týdnech valila ostrá kritika ze všech stran a úhlů, přičemž on sám tvrdí, že ses stal obětí honu na čarodějnice, kdy něčí hlava jednoduše musela skončit na špalku. Fenomenální sportovec dále zpochybnil svou účast na prestižním US Open, tedy jednoho ze čtyř grandslamových turnajů.

Turnaje pro dobrou věc skončili fatálním nezdarem

Třiatřicetiletý Novak Djoković uspořádal balkánskou sérii charitativních turnajů navzdory tomu, že pandemie nového koronaviru ještě stále neřekla poslední slovo. Laxní přístup k dobrovolným bezpečnostním opatřením se hned několika slavným účastníkům akce krutě nevyplatil. Grigor Dimitrov, Borna Čorič, Victor Troicki a nakonec i sám Djoković museli kvůli pozitivním testům do izolace, načež sklidili ostrou kritiku ze strany médií, veřejnosti a dokonce i několika populárních kolegů. Na zmíněných tenistech nenechal nit suchou například Andy Murray či bouřlivák Nick Kyrgios, který se v časech zdravotnické krize poněkud nečekaně převtělil do rytíře v lesklé zbroji.

Adria Tour zkrátka skončila naprostým fiaskem, po kterém si pohár hořkosti vypil především její srbský pořadatel, který za skandál přijal plnou zodpovědnost a vyjádřil lítost. S odstupem času nicméně prohlašuje, že mu mediální lynč přišel snad až příliš krutý. Kritika se údajně proměnila v nelítostný hon na čarodějnice. Lidé požadovali něčí hlavu a právě on byl v daný moment velice snadným terčem bez ochranných štítů.

Účast na US Open je podle všeho v ohrožení

Navzdory teprve nedávno zveřejněnému pozitivnímu testu na přítomnost nového koronaviru v těle se Novak Djoković rychle zotavil a po absolvování povinné karantény už znovu trénuje. Navíc prý plně podporuje brzké obnovení tenisové sezóny, protože má pochopení pro méně slavné hráče, kteří už bez příjmů dlouho nepřežijí. Zároveň ale dodává, že on sám určitě nenastoupí ve Washingtonu, Cincinnati a dost možná vynechá i prestižní US Open. Tam mu totiž dlouhodobě nevoní velmi přísná bezpečnostní pravidla spočívající například v omezeném počtu doprovodných osob.

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *