23/05/2024

By Кирилл Венедиктов - soccer.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73385652 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha ve středu oficiálně získala titul mistra Fortuna ligy a navíc se může těšit i dalším skvělým úspěchem. Hned dva její hráči totiž ovládli doprovodné ankety LFA.
By Кирилл Венедиктов – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha učinila středeční remízou s konkurenční Spartou definitivní tečku za povedenou sezónou a mohla se naplno vrhnout do víru oslav druhého mistrovského titulu v řadě. Svěřenci Jindřicha Trpišovského si celkové prvenství jednoznačně zasloužili, protože už na podzim udržovali úctyhodný náskok před ostatními kluby a během jara si jej přes i drobné komplikace v podobě koronavirové přestávky či ztráty několika klíčových hráčů dokázali obhájit. Přestože tým šlapal především jako celek, několik členů z úspěšného kádru vyčnívalo. To ostatně dokládá i skutečnost, že doprovodné ankety Ligové fotbalové asociace o nejlepší muže na jednotlivých postech ovládla trojice sešívaných. Jen plzeňský obránce Jakub Brabec zařídil, aby dominance Pražanů nebyla díky prvenství ve všech kategoriích kompletní.

Ondřej Kolář – nejlepší brankář sezóny

Anketu o nejlepšího brankáře sezóny, do níž se zapojili ligoví trenéři, kapitáni a sportovní média, zcela jednoznačně ovládl Ondřej Kolář. Pětadvacetiletý rodák z Liberce se výrazně podepsal pod oběma mistrovskými tituly Slavie a skvělé výkony předváděl taktéž na evropské scéně. Do zahraničí mohl odejít už několikrát, především z bohatého Ruska o něj pramenil eminentní zájem. On se ale nakonec pokaždé rozhodl setrvat v tuzemském fotbalovém prostředí, díky čemuž získal odměnu v podobě rekordních dvaadvaceti čistých kont za jeden ročník. S téměř hokejovou úspěšností zákroků si dále zajistil prvenství mezi gólmany Fortuna ligy. I když by Jaroslav Tvrdík kvalitního strážce svatyně rád udržel i do budoucna, všem je víceméně jasné, že letní pauzu už tato úspěšná spolupráce nejspíš nepřežije.

Nicolae Stanciu – nejlepší záložník sezóny

Anketu o nejlepšího záložníka sezóny si podle výsledků zveřejněných Ligovou fotbalovou asociací poněkud překvapivě podmanil Nicolae Stanciu. Sedmadvacetiletý rumunský reprezentant dříve kopal za konkurenční Spartu a jeho letní přesun do Slavie proto vyvolal všeobecné pozdvižení. Fotbalista ani na druhé pražské adrese nezačal nejlépe. Během podzimní části byl prakticky neviditelný, z hlediska celé soutěže jej zastínil hlavně Guélor Kanga. Do jarní fáze však rodák z Alba Iluia vstoupil jako vyměněný. Hodně si vylepšil osobní statistiky, ročník zakončil se čtyřmi brankami a jedenácti asistencemi. I přesto však jeho jméno v seznamu nejlepších hráčů Fortuna ligy vzbuzuje rozpaky.

Petar Musa – nejlepší útočník sezóny

Teprve dvaadvacetiletý chorvatský kanonýr patří Slavii již od roku 2017, tehdy pro něj ovšem v nabitém kádru nebylo místo. Petar Musa se proto odebral na hostování, kde mohl pilovat dovednosti. Nejprve kopal za Viktorii Žižkov, později se přesunul k prvoligovému Liberci. Tam během podzimní části nastřílel úctyhodných sedm branek, díky čemuž se v průběhu “sněhové pauzy” přesunul zpět do Prahy. Ačkoli pro trenéra Jindřicha Trpišovského nebyl první volbou a role útočné jedničky měla připadnout Stanislavu Teclovi, on si štědrým příspěvkem důležitých branek při nízkém počtu odehraných minut řekl o pozornost a nakonec dokráčel k titulu nejlepšího střelce celé soutěže. Ten si rozdělil s kolegou Liborem Kozákem, který v anketě LFA o nejlepšího útočníka sezóny bral druhé místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *