13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha pohodlně dokráčela k obhajobě mistrovského titulu a protože v létě pravděpodobně přijde o řadu výrazných hráčů, už dnes přemýšlí nad novými posilami. Lovit chce zejména v Liberci.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha pohodlně dokráčela k obhajobě ligového titulu a potvrdila tak svoji naprostou dominanci v českém fotbalovém prostředí. Bujaré mistrovské oslavy ovšem velmi brzy vystřídají nepříjemné starosti. Očekává se totiž, že několik členů úspěšného kádru zamíří do zahraničí. To sice bezesporu ocení klubová pokladna, fotbal jako takový ale určitě nikoliv. Nač ovšem stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Sešívaní v minulosti mnohokrát dokázali, že absenci velkých hráčů dokáží bleskurychle vyřešit. Letos se na avizované odchody připravují dopředu a podle instagramového profilu ‘slaviabackstage’ pokukují po několika kvalitních náhradnících. Jména prvních posil se nejspíš dozvíme velice brzy. Nyní si proto alespoň nastíníme, okolo jakých fotbalistů Pražané krouží. Všichni aktuálně kopou za konkurenční FC Slovan Liberec.

Jan Kuchta

Začneme asi největším překvapením, které se může v nadcházejících dnech odehrát. Třiadvacetiletý útočník Jan Kuchta je kovaným odchovancem pražské Slavie, nicméně v jejích barvách doposud odehrál jen jediný ligový zápas a zbytek času strávil na hostování. Kopal za Bohemians, Žižkov, Slovácko nebo Teplice, v létě roku 2019 odešel na zkušenou do Slovanu Liberec. Podještědský klub byl s výkony mladého fotbalisty natolik spokojený, že v závěru letošního února dotáhl jeho přestup. Sešívané však v útočných řadách tlačí bota a proto po svém mladíkovi znovu zatoužili. Liberečtí by se pak nemuseli bránit například výměně za Júsufa Hilála.

Tomáš Malinský

Slavia Praha má s Libercem vskutku nadstandardní obchodní vztahy a proto si kromě příchodu “svého” Jana Kuchty vysnila také posilu s tváří Tomáše Malinského. Osmadvacetiletý záložník letos nastřílel sedm branek, ty navíc doplnil stejným počtem gólových asistencí. Vysokou produktivitou na sebe upoutal pozornost trenéra Jindřicha Trpišovského, který v rozhovoru pro Radiožurnál sdělil, že přesně takového hráče jeho mužstvo postrádá. Suverénně nejlepší sezónu své dosavadní kariéry tak může rodák z nevelikého městečka Skuteč proměnit v přesun k úřadujícímu mistrovi Fortuna ligy. Jednání se ale údajně zasekla na finanční odměně pro Slovan.

Ondřej Karafiát

FC Slovan Liberec se na konci této sezóny velmi pravděpodobně rozloučí s pětadvacetiletým obráncem Ondřejem Karafiátem. Tomu vyprší hráčská smlouva a protože ani jedna strana údajně nepočítá s jejím prodloužením, cesta za novými výzvami bude volná. O služby šikovného fotbalisty se nepochybně popere řada tuzemských celků. Mezi nimi nesmí chybět ani pražská Slavia, která má sice momentálně dostatek stoperů, nicméně letní přestupové okénko může všechno změnit. Několikanásobný reprezentant by se přistoupení k mistrovskému týmu určitě nebránil, byť pochází z fotbalové školy jeho úhlavního nepřítele – Sparty.

Michal Beran

SK Slavia Praha dlouhodobě sází na tuzemské mladíky, které posléze výhodně prodá do zahraničí. Podobný scénář může nastat taktéž v případě devatenáctiletého Michala Berana, který si letos odkroutil premiéru v české nejvyšší soutěži, za Slovan Liberec odehrál šest ligových zápasů a jednou se dokonce radoval ze vstřelené branky. Odvedl kvalitní práci a naznačil, že jeho výkony mohou neustále růst. Středního záložníka proto možná odkoupí Sešívaní, kde určitě nedostane šanci okamžitě, ale nejprve stráví nějaký čas na hostování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *