19/07/2024

"Novak Djoković" by BalkanPhotos is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úřadující tenisová jednička Novak Djoković se kaje ze svých hříchů a posílá nemalý finanční obnos do srbského města, kde se výrazně rozšířila nákaza novým koronavirem.
“Novak Djoković” by BalkanPhotos is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Srbský tenista Novak Djoković se snaží dokázat, že mu aktuální dění kolem pandemie nového koronaviru není lhostejné, byť to tak mnoho lidí po exhibiční Adria Tour bohužel vnímá. Úřadující světová jednička darovala více než 40 tisíc eur domácímu městu Novi Pazar, které vyhlásilo mimořádný stav poté, co se stalo novým ohniskem zákeřné nemoci v zemi. Ačkoli se ze strany slavného sportovce jedná o velmi šlechetné gesto, těžko říci, jestli mu pomůže získat si fanoušky zpátky na svou stranu.

Charitativní akce skončila naprostým fiaskem

Novak Djoković to v posledních dnech nemá vůbec jednoduché. Jím pořádaná série exhibiční turnajů na území Balkánu skončila dokonalým propadákem a vzhledem k nulovému dodržování preventivních bezpečnostních opatření mezi diváky i hlavními protagonisty se mnoho účastníků nakazilo novým typem koronaviru, který způsobuje nemoc zvanou Covid-19. Z řad slavných tenistů s pozitivním testem zmiňme Grigora Dimitrova, Borna Čořiče, Viktora Troickiho či samotnou světovou jedničku. Nejen tato čtveřice čelí poměrně ostré kritice a nepřízni veřejnosti, která ji obviňuje z lehkovážnosti a hazardování s lidskými životy. Třiatřicetiletý rodák z Bělehradu nakonec uznal, že se s pořádáním hromadné akce poněkud ukvapil a omluvu poslal všem, které svým jednáním zklamal.

Omluva a darované peníze nevyřeší všechno

Sedmnáctinásobný vítěz grandslamových turnajů už si nyní moc dobře uvědomuje, jak nebezpečný nepřítel proti nám stojí. Proto se ostatně rozhodl sám přiložit ruku k dílu a do srbského města Novi Pazar poslal 40 tisíc eur, což je v přepočtu na naši měnu víc než jeden milion korun. Oblast nacházející se v Rašském okruhu před několika dny vyhlásila mimořádný stav nouze, protože se zde masivně zvýšily počty infikovaných osob. Každá finanční injekce přijde v období zdravotnické krize nesmírně vhod a Novak Djoković na oplátku doufá, že mu štědrý dar pomůže k vyléčení dosti pohmožděné reputace. Zda-li to ovšem bude stačit, se nechme překvapit.

Zdroj: Scroll.in

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *