22/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Finále MOL Cupu mezi Slovanem Liberec a Spartou Praha neměl dohrát hostující záložník Martin Frýdek, který šlápl na Tomáše Malinského. Sám Pavel Královec bez okolků uznal, že udělal chybu.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha si po dlouhých šesti letech připomněla jedinečnou radost, jíž přináší zisk cenné trofeje. Svěřenci Václava Kotala ovládli finále MOL Cupu, ačkoli je houževnatý Liberec pořádně potrápil. Utkání přineslo řadu pěkných fotbalových momentů, ale také dvě sporné situace, které se staly hlavním tématem vášnivých internetových diskuzí. Zatímco v případě Martina Frýdka se podle komise rozhodčích mělo vylučovat, pokutový kop ve prospěch hostujícího týmu nařídil rozhodčí Pavel Královec naprosto správně.

Martin Frýdek měl odejít do sprch, uznal hlavní arbitr

První poločas finálového klání MOL Cupu mezi Slovanem Liberec a pražskou Spartou mnoho zajímavých fotbalových momentů nepřinesl. Pozornosti se naopak dostalo zákroku osmadvacetiletého záložníka letenského týmu Martina Frýdka. Ten ve 33. minutě zápasu ‘přeběhl’ přes ležícího Tomáše Malinského a domácí se proto dožadovali červené karty. Hlavní sudí Pavel Královec, kterému situace bohužel unikla, se vydal pro radu k videu. Když se vrátil zpět na hrací plochu, udělil hříšníkovi pouze napomenutí v podobě karty žluté. Toto rozhodnutí následně zpochybnili experti České televize i někteří internetoví diskutující. Případem se detailně zabývala komise rozhodčích a kritikům dala za pravdu – Frýdek měl být vyloučen za hrubé nesportovní chování. Sám Královec s odstupem času a bez jakýchkoli výmluv přiznává, že prostě udělal chybu.

Penalta proti Liberci se kopala v souladu s pravidly

Po zápase, který Spartu posunul do třetího předkola Evropské ligy, panovaly nejasnosti ještě kolem jedné situace. Konkrétně se jednalo o moment v 72. minutě, kdy liberecký brankář Milan Knobloch vlastní vinou nabídl dotírajícímu Tettehovi šanci skórovat. Aby vstřelení branky zabránil, rozhodl se útočícího hráče faulovat. Pokutový kop následně proměnil tradiční exekutor Guélor Kanga. Pavel Královec v tomto případě podle komise rozhodčích nemýlil a penalta se kopala spravedlivě.

Zdroj: Komise rozhodčích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *