19/06/2024
Romelu Lukaku

"File:Lukaku 2021.jpg" od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Romelu Lukaku vyhlíží začátek fotbalové sezóny. Vzpomínky na ostrovní propadák ho překvapivě tolik netrápí. Fiasko v Chelsea naopak vnímá jako extra motivaci.
Romelu Lukaku
File:Lukaku 2021.jpg” od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Romelu Lukaku vyhlíží fotbalovou sezónu 2022/2023, která z pohledu italské nejvyšší soutěže začíná teprve o víkendu. Dokáže bleskurychle oživit vnitřního predátora? Vlastní očekávání nastínil prostřednictvím streamovacího kanálu DAZN. Upřímný rozhovor, během kterého zároveň vysvětloval důvody svého loňského návratu do Chelsea, čtenářům přetlumočil oblíbený server 90min.com.

Namísto úspěšného reparátu totální propadák. Romelu Lukaku dvanáct měsíců nazpátek převlékl kabát, zkušeného fotbalistu opětovně podepsala londýnská Chelsea. Milánské protistraně tenkrát vyexpedovala neuvěřitelných 97,5 milionů liber, čímž současně překonala dosavadní investorské maximum. Obnovená spolupráce bohužel nepřinesla předpokládané výsledky.

Devětadvacetiletý zakončovatel bezvýsledně oživoval vnitřního predátora, důležité zásahy přidával vyloženě sporadicky a postupně dokonce vyklidil základní sestavu (přednost závěrem sezóny dostával mladičký univerzál Kai Havertz). Nakonec modrobílé společenství dočasně opustil, formou ročního hostování znovu posílil Inter Milán.

Dokáže v barvách italského velkoklubu zazářit i napodruhé, třebaže jeho vysoké sebevědomí dostalo pořádnou ránu? Fotbalista prostřednictvím streamovacího kanálu DAZN vysvětloval, že bolestivé selhání paradoxně zapůsobilo jako obrovská motivace. „Sezóna v Chelsea mi dala extra motivaci dělat věci ještě lépe než předtím. Myslím, že během jednoho roku všichni zapomněli, čeho jsem na hřišti schopný,“ prohlásil znamenitý bruselský odchovanec.

„Tohle je určitý druh vzteku, který v sobě momentálně nosím. Podobně to cítí i zbytek týmu, který minulou sezónu nevyhrál. Všichni společně doufáme, že se nám povede lépe a přivezeme něco domů,“ pokračoval mnohonásobný belgický reprezentant, který na Stamford Bridge dokonale vyhořel. Proč vlastně londýnské dobrodružství odsouhlasil? „Měl jsem příležitost se tam vrátit a myslel jsem si, že budu hrdina, ale nebylo tomu tak.“

Antverpský rodák závěrem vysvětloval, co konkrétně předcházelo dohodě s Nerazzurri. „Vyhodnocení provádím vždycky až na konci sezóny, takže po posledním zápase jsem se zamyslel nad tím, v jaké se nacházím situaci. Věděl jsem, že se mi jako hráčovi Interu dařilo, sezóna v Chelsea pro mě byla těžká. Neměl jsem žádné pochybnosti, proto jsem se rozhodl vrátit,“ uzavřel debatu Romelu Lukaku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *