02/03/2024
Raheem Sterling

"File:Raheem Sterling 2018.jpg" od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Raheem Sterling nedávno posílil londýnskou Chelsea. Z jakého konkrétního důvodu opustil Citizens? Sedmadvacetiletý fotbalový křídelník odpověděl prostřednictvím čtvrteční tiskové konference.
Raheem Sterling
File:Raheem Sterling 2018.jpg” od Антон Зайцев je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Raheem Sterling nedávno opustil kabinu manchesterských Citizens, zkušeného harcovníka bleskurychle podepsala londýnská Chelsea. Z jakého konkrétního důvodu přestupové rozhodnutí učinil? Sedmadvacetiletý fotbalový křídelník odpověděl prostřednictvím čtvrteční tiskové konference. Hráčovy myšlenky následně přetlumočil server ESPN.

Představitelé Manchesteru City zamíchali dosavadní hráčskou soupiskou. Nabídku čerstvého ostrovního šampiona vyslyšeli Erling Haaland, Kalvin Phillips či Julián Álvarez, spoluhráčům naopak překvapivě zamávali Oleksandr Zinchenko, Gabriel Jesus a Raheem Sterling.

Citizens těmito dlouholetými stálicemi obdarovali přímou konkurenci. Úvodní páreček fotbalistů vypomáhá nebývale rozhazovačnému Arsenalu, třetího zmíněného podepsala Chelsea. Sterlinga dohoda katapultovala do relativně známého prostředí, kdysi totiž pravidelně nastupoval v mládežnických výběrech londýnského Queens Park Rangers.

Zkušený křídelník akceptoval pětiletou smlouvu, protistrana vydělala zhruba 47,5 milionu liber. Proč vlastně stěhování nastalo? Sedmadvacetiletý reprezentant Albionu zvědavcům odpověděl prostřednictvím čtvrteční tiskové konference. „Vždycky chcete hrát od začátku. Bohužel jsem cítil, že moje hraní je v City z různých důvodů omezováno a nemohl jsem si dovolit ztrácet čas. Když se podívám nazpátek, nechtěl jsem sledovat pokles. Chci si tuto úroveň držet,“ prohlásil naprosto otevřeně.

„Od svých sedmnácti let pravidelně nastupuji v základu. Dostat se na vrchol své kariéry a nehrát pravidelně, to bylo něco, co jsem nedokázal přijmout. Snažil jsem se bojovat a změnit scénář, ale bylo marné,“ pokračoval držitel několika týmových ocenění.

„Existovalo několik možností, ale tahle mi byla vyloženě šitá na míru. Dávalo to smysl mě i rodině. V posledních letech hráli čtyřikrát nebo pětkrát finále,“ hodnotil Raheem Sterling novodobé úspěchy londýnského velkoklubu. „Mám na City spoustu nádherných vzpomínek. Bylo těžké odejít, moje děti tam chodily do školy, ale někdy prostě musíte udělat správné rozhodnutí pro sebe a pro svou rodinu.“

Subscribe
Upozornit na

11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
11
0
Would love your thoughts, please comment.x