24/06/2024
Timo Werner

"File:2019-07-12 Fußball; Freundschaftsspiel RB Leipzig - FC Zürich 1DX 1025 by Stepro.jpg" od Steffen Prößdorf je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestupová bomba nakonec explodovala. Timo Werner opětovně posílil milované RB Lipsko. Fanouškům Chelsea ještě předtím adresoval srdečný vzkaz na rozloučenou.
Timo Werner
File:2019-07-12 Fußball; Freundschaftsspiel RB Leipzig – FC Zürich 1DX 1025 by Stepro.jpg” od Steffen Prößdorf je licencován pod CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestupová bomba nakonec skutečně explodovala. Timo Werner opětovně posílil milované RB Lipsko, bývalému zaměstnavateli comeback přislíbil navzdory výraznému snížení finančního ohodnocení. Šestadvacetiletý fotbalista zároveň nezahodil příležitost k tradičnímu virtuálnímu rozloučení s londýnskými podporovateli.

Hotovo, upečeno. Timo Werner definitivně uzavřel londýnskou kapitolu, namísto avizovaného hostování širokou veřejnost zaskočil trvalým přestupem. Domov tomuto pracovitému fotbalistovi opětovně poskytne milované RB Lipsko. Tamní obecenstvo pochopitelně dodnes vzpomíná na hráčovy znamenité individuální statistiky. Hvězdný útočník dohromady zaznamenal 90 soutěžních branek a 40 finálních asistencí.

Bude obnovená spolupráce podobně úspěšná? Uvidíme. Chelsea každopádně odměnou získala přibližně 20 milionů eur, což reálně odpovídá zhruba třetině vynaložených finančních prostředků. Investici rozhodně nevykompenzovaly ani předváděné výkony. Stuttgartský odchovanec v modrobílém trikotu paběrkoval, úspěšné zásahy přidával vyloženě sporadicky a důvěra hlavního lodivoda postupně klesala. Návrat do známého prostředí budiž rozumným východiskem.

Šikovný zakončovatel nezahodil příležitost k tradičnímu virtuálnímu rozloučení s fanoušky „Blues“. Srdečný vzkaz zveřejnil prostřednictvím Instagramu. „Vážení Blues, dnešek znamená konec mé cesty s Chelsea. Jsem neuvěřitelně vděčný za čas, který jsem v tomto výjimečném klubu mohl strávit,“ začal mnohonásobný německý reprezentant.

„Rád bych touto cestou vyjádřil uznání spoluhráčům, trenérům, zaměstnancům a zejména vám, oddaným příznivcům fotbalového klubu Chelsea. Během posledních dvou let jsem cítil tolik lásky a podpory. Nikdy nezapomenu na to, že jste za mnou stáli v dobrých i náročných časech,“ pokračoval upřímný Timo Werner.

„Společně jsme získávali trofeje jako například v Lize mistrů a já si budu navždycky pamatovat píseň, kterou jste pro mě napsali a zazpívali. Už se těším, až si jednoho dne opět zahraji na Stamford Bridge. Brzy se uvidíme, Timo,“ zakončil rozlučkový příspěvek věhlasný odpadlík.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *