23/04/2024

Ladislav Krejčí by Tadeáš Bednarz is licenses under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Suverénní cesta tuzemskou nejvyšší soutěží doznala jistých trhlin. AC Sparta Praha nezvládla nedělní utkání proti Plzni, zároveň ztratila průběžné prvenství. Zejména těmto hráčům se vůbec nedařilo.
Ladislav Krejčí by Tadeáš Bednarz is licenses under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Suverénní cesta tuzemskou nejvyšší soutěží doznala jistých trhlin. AC Sparta Praha nezvládla nedělní utkání proti plzeňské Viktorii a zároveň ztratila průběžné prvenství v tabulce Fortuna ligy. Zklamaný trenér Václav Kotal hovořil o nejhorším podzimním výkonu, čímž bohužel uhodil hřebíček na hlavičku. Zejména těmto hráčům se proti západočeskému soupeři absolutně nedařilo, přestože za normálních okolností patří k nefalšovaným ozdobám fotbalových trávníků.

Dominik Plechatý

Dominik Plechatý se řadí k nejpříjemnějším překvapením právě probíhající sezóny. Jednadvacetiletý střední obránce do herní koncepce Václava Kotala skvěle zapadl, společně s dalšími letenskými stopery tvoří téměř neprostupnou defenzivní hráz. Nedělní ligové utkání proti Západočechům však rodákovi ze Zvole příliš nevyšlo. Zásluhou jeho nepovedené přihrávky se Plzeňané v sedmé minutě dostali do vedení, které navíc záhy podpořili dalšími dvěma přesnými zásahy. Přestože se Plechatý dalším hrubým chybám obloukem vyhýbal a jednou dokonce zastavil lačného Ondráška, rozhodně umí zahrát i výrazně lépe.

Ladislav Krejčí

Do Sparty se vracel jako obrovská ofenzivní posila, což minimálně v úvodních zápasech opravdu potvrzoval. Prvotní fanouškovské nadšení ovšem velice rychle vychladlo. Osmadvacetiletý Ladislav Krejčí se na hřišti víceméně trápí, proti skotskému Celticu Glasgow jej v základní sestavě dokonce zastoupil mladičký Matěj Polidar. Václav Kotal během následné tiskové konference argumentoval slovy, že zkušeného záložníka šetřil pro nedělní ligové klání. Vzhledem k fotbalistově mdlému a naprosto bezzubému výkonu by si další obdobná prohlášení nejspíš odpustil.

Bořek Dočkal

Letenský kapitán Bořek Dočkal zažívá krušné období. Zatímco úvodní zápasy podzimní fáze okořenil nespornou herní kvalitou v kombinaci s vysokou osobní produktivitou, posledních několik zápasů už to z jeho strany nebyla žádná sláva. Stejně jako výše zmíněný Ladislav Krejčí proseděl drtivou většinu třetího kola Evropské ligy na lavičce náhradníků. Proti Plzni sice nastoupil od začátku, obvyklou tvořivostí a kreativitou směrem dopředu nicméně tentokrát nerozhýbal spoluhráče ani sebe samotného. Během pozápasového rozhovoru neskrýval zklamání a částečně také frustraci z výkonu hlavního arbitra. Moc dobře ale věděl, že si jeho AC Sparta Praha lepší výsledek bohužel nezasloužila.

Matěj Hanousek

Sezónu 2020/2021 odstartoval v základní sestavě, série nevyrovnaných výkonů a zbytečných chyb jej ovšem posadila mezi náhradníky. Sedmadvacetiletý krajní obránce Matěj Hanousek do zápasu s plzeňskou Viktorií přesto zasáhl, trenér Kotal jej na trávník nasadil přibližně půl hodiny před koncem. Někdejší tahoun Jablonce či Dukly ovšem opětovně zklamal. Upozornil na sebe hlavně nedovoleným zákrokem vůči unikajícímu Janu Kopicovi, který sudí zaslouženě odměnil pokutovým kopem. Pohár trpělivosti sparťanských fanoušků začíná pomalu přetékat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *