23/06/2024

By Антон Зайцев - https://www.soccer.ru/galery/1057623/photo/736072, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70789439 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Brazilský fotbalový stoper David Luiz z Arsenalu si může oddychnout, že na posměšné komentáře některých fanoušků už není sám. Doplnil jej totiž obránce Manchesteru United Harry Maguire.
By Антон Зайцев – https://www.soccer.ru/galery/1057623/photo/736072, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ještě donedávna si takřka veškeré negativní komentáře či posměšky příznivců anglické Premier League nacházely cestu ke kučeravému obránci londýnského Arsenalu. David Luiz během prvního zápasu restartované sezóny předvedl dvě kolosální hrubky a protože nešlo o incident ojedinělý, média několik dnů neřešila nic jiného. Brazilec si však nyní může částečně oddychnout, jelikož rány osudu zaměřily pozornost na novou oběť. Tou se stal stoper Manchesteru United Harry Maguire, který si dokonce vysloužil přezdívku “dražší verze Davida Luize”, což rozhodně není myšleno jako lichotka.

Harry Maguire sklízí kritiku ze všech stran

Ačkoli vedení Manchesteru United FC před sezónou 2019/2020 slibovalo návrat úspěšnějších časů, první podzimní zápasy tomuto předsevzetí vůbec neodpovídaly. Svěřenci Ole Gunnara Solskjaera se na trávnících trápili, zbytečně ztráceli body a za průběžnou osmou příčku v polovině soutěže mohli být rádi. Do jarní fáze však “Rudí ďáblové” vstoupili o poznání lépe, což se promítlo v herní kvalitě i výsledcích.

Aktuální páté místo je sice mnohem více, než si fanoušci během zimní přestávky dokázali představit, nicméně představitelé tradičního celku samozřejmě míří ještě dál a rádi by pronikli do první trojice. To by ovšem museli porazit do té doby tápající Southampton, k čemuž bohužel nedošlo. Zápas skončil nerozhodně 2:2, vyrovnávací branka hostů padla v nastavení. Říkáte si, že neúspěch domácích způsobila nešťastná náhoda? Nenechte se mýlit. Lidé ve vášnivých internetových diskuzích obviňují Harryho Maguira.

Nejdražší obránce v historii anglické Premier League, za něhož Manchester United utratil ohromných 80 milionů liber, si v inkriminovaný moment podle mnoha diváků vůbec nehlídal soupeře. Spíše se zdálo, že jeho pozornost upoutal týmový kolega Wan-Bissaku. Není to přitom poprvé, kdy odchovanec konkurenčního klubu Sheffield United čelí kritice kvůli laxnímu vykonávání obranných povinností. Určitě si vzpomínáte na zápas mezi Manchesterem United a Tottenhamem Hotspurs, který končil nerozhodným výsledkem 1:1. Legendární fotbalový útočník ve výslužbě Roy Keane tehdy prohlásil, že hlavní díl viny na brance Kohoutů nesou hostující hráči David de Gea a Harry Maguire a být to na něm, oba dva vykáže z týmového autobusu a pošle je domů taxíkem.

Harry Maguire navázal na “oblíbenost” Davida Luize

Mnoho fanoušků Manchesteru United se na adresu sedmadvacetileté obránce Harryho Maguira vyjádřilo hanlivě. Objevila se dokonce i urážka, která spočívá v připodobňování k Davidu Luizovi. Brazilský stoper totiž od chvíle, kdy přestoupil do londýnského Arsenalu, kupí obrovské množství chyb. Během prohraného zápasu s Wolves se vyznamenal dokonce dvakrát, když nejprve zavinil branku ze hry a o pár minut později se kvůli dalšímu jeho zákroku za hranou pravidel kopala penalta. Kanonýři navíc dohrávali o deseti bez jakýchkoli nadějí na senzační obrat. Navzdory všem nedostatkům se třiatřicetiletý fotbalista dočkal prodloužení spolupráce. Co se Maguira týče, toho si zas United před rokem pojistili rovnou na šest let. V žebříčku popularity proto oba příliš plusových bodů nesbírají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *