24/06/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Přestože české fotbalové soutěže vinou zhoršující se epidemiologické situace dočasně stojí, fanoušci mají o zábavu postaráno opatřením navzdory. Zatčení Romana Berbra inspirovalo internetové vtipálky.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Přestože fotbalová liga stejně jako ostatní sportovní soutěže v zemi vinou zhoršující se epidemiologické situace dočasně stojí, fanoušci mají o zábavu postaráno opatřením navzdory. Počínající okurkovou sezónu narušilo zatčení místopředsedy Fotbalové asociace České republiky. Roman Berbr čelí vskutku závažným obviněním. Společně s dalším devatenácti osobami se měl podílet na rozsáhlé korupci. Jde o událost roku? Těžko říci, podle reakcí internetových vtipálků má ovšem k mistrovskému titulu slušně nakročeno.

Berbra dohání minulost i špatná pověst mezi fanoušky

Období relativního klidu definitivně skončilo. Tuzemské fotbalové prostředí čelí dalšímu korupčnímu skandálu obřích rozměrů, který údajně prorůstá až do nejvyšších pater. Během pátečního dne zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu na několika místech v zemi, nevynechala přitom ani oficiální sídlo organizace FAČR. Vznesená obviněná se dotkla celkem dvaceti osob včetně legendárního Romana Berbra. Netrvalo dlouho a místopředseda výše zmíněné organizace se stal terčem internetových vtipálků. Není se ostatně čemu divit.

Šestašedesátiletý funkcionář se mezi fanoušky skutečně netěší dobré pověsti. Ačkoli zatím neexistují žádné důkazy (nebo se o nich minimálně nemluví veřejně), lidé mu často vyčítají především neúměrný vliv na výkony jednotlivých rozhodčích, kteří prý příliš okatě nadržují vybraným klubům. K rozprášení pochybností bohužel nepřispělo ani nedávné zavedení videa.

Pro nedostatek bližších informací nelze aktuální případ s čistým svědomím okamžitě hodnotit. Přiznejme si ale, že Roman Berbr určitě není žádným svatouškem. Už dříve přiznal spolupráci s StB a figuroval taktéž v několika předešlých kauzách, které se pod nelichotivou pověstí FAČR značně podepsaly. Podle novináře a uznávaného sportovního publicisty Otakara Černého řídí fotbal mafiánským způsobem, takže bylo otázkou, kdy se vratká loďka rozbije o útes.

Berbr vyhlíží rozuzlení ostře sledované kauzy, sociální sítě se zatím baví

Zatčení Romana Berbra odstartovalo masivní vlnu reakcí, kterými se fanoušci navzájem bavili prostřednictvím sociálních sítí. Štiplavých poznámek se objevilo opravdu mnoho a my jako ochutnávku nabízíme výběr toho nejlepšího, co nás v souvislosti s danou kauzou cvrnklo do nosu:
https://www.instagram.com/p/CGaX6Vsgo1z/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *