19/07/2024

By Кирилл Венедиктов - https://www.soccer.ru/galery/1053441/photo/729801, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70289528 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Střelecká aktivita londýnských Kohoutů nabírá vzestupnou tendenci, což s ohledem na kvalitu jejich ofenzivní sekce není překvapením. Koho konkrétně může José Mourinho využít, se dozvíte hned záhy.
By Кирилл Венедиктов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglická Premier League má za sebou čtyři odehraná kola, přičemž Tottenham Hotspur díky dvěma vysokým výhrám a jedné remíze zaujímá šestou příčku v průběžné tabulce. Střelecká aktivita londýnských Kohoutů nabírá vzestupnou tendenci, což s ohledem na kvalitu jejich ofenzivní sekce není žádným velkým překvapením. Na koho konkrétně bude trenér José Mourinho během následujících měsíců hodně spoléhat? Odpověď se dozvíte hned záhy.

Harry Kane

Nikomu zřejmě nevyrazí dech, že hlavní ofenzivní motor Tottehnamu Hostpur již tradičně představuje Harry Kane. Sedmadvacetiletý útočník naskočil do všech čtyř utkání, které okořenil třemi přesnými zásahy a šesti gólovými asistencemi. S ohledem na dřívější statistiky se velmi pravděpodobně nadechuje k vůbec nejlepší sezóně své dosavadní kariéry. Rodák z britského městečka Walthamstow je kovaným odchovancem Kohoutů a kromě několika krátkých hostování dosud nikdy neměnil dres. Patří rovněž ke stabilním členům reprezentačního výběru.

Heung-Min Son

Heung-Min Son a Harry Kane tvoří extrémně produktivní útočnou dvojici, což jasně ukázala úvodní ligová kola. Jihokorejský fotbalista se během čtyř zápasů prosadil hned šestkrát, čistě statisticky tedy všem svým předešlým sezónám slušně nakopává zadek. Odchovanec klubu FC Seoul, který ještě jako chlapec odešel do Německa a následně kopal za Hamburger nebo Bayer Leverkusen, má ve svých osmadvaceti letech dostatek zkušeností, aby výsostnou pozici v základní sestavě obhájil i ostatním kandidátům navzdory.

Gareth Bale

Přibližně v polovině září došlo zřejmě k největší sportovní události tohoto roku. Fanoušky zatracovaný útočník Gareth Bale po letech opustil Real Madrid, načež si vyjednal roční spolupráci s milovaným Tottenhamem. Jednatřicetiletý rodák z Cardiffu si tamní prostředí velice dobře pamatuje, strávil v něm totiž nejplodnější období svého profesního života. Ačkoli během tehdejšího pětiletého angažmá nezískal žádnou prestižní trofej a všech důležitých vítězství dosáhl až přestupem do Španělska, z hlediska osobních statistik si nikdy nevedl lépe. Sám fotbalista doufá, že nynější hostování nakopne jeho skomírající kariéru zpátky do sedla.

Carlos Vinícius

Nejčerstvější posilou Kohoutů se stal útočník Carlos Vinícius, jehož ovšem Benfica Lisabon uvolnila pouze formou hostování za tři miliony eur. Ačkoli pětadvacetiletý Brazilec prošel několika evropskými kluby, do povědomí fanoušků se dostal až díky loňskému ročníku. Během dvaatřiceti ligových zápasů nastřílel úctyhodných osmnáct branek, které doplnil pěti asistencemi. Další vystoupení přidal v rámci evropských pohárů, tam ale střelecky nebodoval. Na londýnské adrese určitě dostane příležitost, nabízí se však otázka, jestli to vzhledem k výše zmíněné konkurenci bude stačit na nějaké výraznější zapojení do hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *