02/12/2023

By Frankie Fouganthin - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25226567 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

By Frankie Fouganthin – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25226567 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovič se oficiálně loučí s klubem Los Angeles Galaxy. Po dvou letech plánuje návrat do Evropy, ačkoli zatím není jasné, kde přesně zakotví. Místo dojemných slov o konci jedné fotbalové éry šokoval přístupem sobě vlastním – pořádně se do týmu z americké MLS opřel.

„Nemáte zač, hrajte radši baseball“

Osmatřicetiletý veterán a někdejší kapitán švédské fotbalové reprezentace Zlatan Ibrahimovič opět předvedl, jak vysoké je jeho sebevědomí. Bezprostředně poté, co oznámil svůj záměr opustil Los Angeles Galaxy, napsal na sociálních sítích, že nyní už se může zase vrátit k baseballu.

Ačkoli můžete mít k fotbalistově stylu vyjadřování jisté výhrady, kvality mu jednoznačně nelze upřít. Vždyť za dva roky v americké MLS stihl odehrát 52 zápasů a nastřílet v nich 56 branek. To se ještě žádnému hráči daného klubu nepodařilo. Letos se trefil hned třicetkrát, což je mnohem víc, než kolik zaznamenali všichni jeho spoluhráči dohromady.

Fotbalový cestovatel pokračuje, ale zatím neznámo kde

Božský Zlatan už není nejmladší. Rozloučení s kariéru ale zatím nechystá. Rád by se ještě vrátil na evropský kontinent, láká jej zejména Itálie. Tam v minulosti strávil poměrně značnou porci let, i když v žádném klubu nevydržel déle než čtyři roky. Osloví jej AC Milán? Přispěchá s nabídkou také Bologna? Na konečné rozhodnutí si ještě budeme muset počkat.

Zdroj: Instagram

Subscribe
Upozornit na

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x