22/05/2024
Patrik Bartošák

Autor: mark6mauno – Patrik Bartosak, CC BY-SA 2.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Autor: mark6maunoPatrik Bartosak, CC BY-SA 2.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kariéra hokejového brankáře Patrika Bartošáka začala nabírat na obrátkách v předešlé sezóně, kdy v brance klubu Vítkovice Steel předváděl nadstandardní výkony, díky nimž si dokonce vysloužil pozvánku do české reprezentace. Jenže sláva má i svou stinnou stránku. Bartošák údajně nezvládá závislost na alkoholu a drogách, podle informací Blesku dokonce pomýšlí na sebevraždu.

Oceláři Třinec jej vyřadili ze sestavy

Patrik Bartošák v průběhu léta přestoupil z Vítkovic do kádru úřadujících třineckých mistrů Extraligy. Oceláři na něj v úvodu nového ročníku honě sázeli, ačkoli aklimatizace nebyla pro reprezentačního brankáře jednoduchá.

Na své dřívější štaci totiž musel permanentně čelit velkému počtu střeleckých pokusů, zatímco v Třinci za něj podstatnou část práce odvede spolehlivá obrana. Postupem času si nicméně zvykl a začal znovu dokazovat, že je špičkou svého oboru. Klub dokonce svěřil tisku informaci, že reflektuje zájem ze zahraničí, konkrétně bohatého Ruska. Proč se chce svého hvězdného gólmana tak najednou zbavit?

Bartošák holduje drogám a alkoholu

Šestadvacetiletý Patrik Bartošák není žádný svatoušek. Během své zámořské mise čelil obvinění bývalé přítelkyně, která jej nařkla z domácího násilí. Soud ho ale nakonec osvobodil v plném rozsahu. Začátkem sezóny 2019/2020 byl policisty přistižen při řízení vozidla pod vlivem alkoholu, za což mu Oceláři Třinec snížili královský plat. Ani to však jako varování zřejmě nestačilo.

Bartošákovi psychické potíže údajně vzrostly až do té míry, že měl minulý týden kontaktovat linku 158. Lidem na druhé straně telefonu prý svěřil, že přemýšlí nad sebevraždou. Policejní hlídka ho následně našla – pod vlivem alkoholu a drog – sedět ve voze na čerpací stanici. Na služebně pak strávil noc.

Třinec ani hokejista samotný se k celé kauze dosud nevyjádřili, Bartošákovo vyřazení z nominace nicméně hovoří za vše. Doufejme, že se talentovaný gólman dá co nejdříve dohromady. Doma na něj totiž čeká milující partnerka Dominika a také syn Damian, jenž se narodil v průběhu nedávného Mistrovství světa na Slovensku.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *