24/06/2024
Tomáš Souček

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Svěřenci Jaroslava Šilhavého sice poslední kvalifikační duel s Bulharskem prohráli (přičemž rozhodně nepředvedli nic světoborného), nicméně postup si zajistili již s předstihem díky domácí výhře nad Kosovem. EURO 2020 je ještě daleko a proto si myslíme, že nastala ideální chvíle pro rekapitulaci. Bez kterých hráčů by česká fotbalová reprezentace momentálně nemohla fungovat?

Tomáš Vaclík

Opora španělské Sevilly FC odehrála v kvalifikaci celkem 540 minut. Tomáš Vaclík předváděl sebevědomé výkony, odchytal téměř všechna utkání kromě toho v Anglii a posledního v Bulharsku. Shodou okolností oba zápasy, do nichž nezasáhl, skončily porážkou české reprezentace. Je velmi pravděpodobné, že post jedničky obhájí i na EURU 2020.

Alex Král

Kučeravý záložník Alex Král má ve svých jednadvaceti letech život před sebou. Už dnes ovšem ohromuje i velké kluby, které kolem něj hojně krouží. V létě přestoupil ze Slavie do bohatého Spartaku Moskva. Aktuálně je o něj zájem v Premier League. Za český národní tým odehrál sedm zápasů a náramně se mu povedl hlavně ten proti Kosovu, kdy jednu branku vstřelil a druhou připravil.

Jakub Jankto

Poměrně překvapivě se v našem žebříčku nejdůležitějších článků české reprezentace objevuje také Jakub Jankto, který nikdy nepatřil mezi výrazné hráče. Pod taktovkou Jaroslava Šilhavého však pookřál a nastoupil do všech osmi zápasů. Na kontě má sice jen jednu branku, jeho přínos pro tým je však nedocenitelný.

Ondřej Čelůstka

Česká reprezentace dlouho hledala lídra defenzivních řad. Nakonec jej našla v osobě Ondřeje Čelůstky, jenž v kvalifikaci odehrál plný počet minut. Vstřelil také veledůležitou branku v utkání proti Kosovu, která nasměrovala národní tým na EURO 2020.

Tomáš Souček

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Souček je pro českou reprezentaci naprosto nepostradatelný. Plnit úkoly trenéra se mu daří stejně dobře jako na klubové úrovni a v každém utkání přidá i něco navíc. Obdobně jako Ondřej Čelůstka odehrál v kvalifikaci plnou porci minut a nominace na EURO 2020 mu v případě sloužícího zdraví nemůže uniknout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *