23/04/2024
José Mourinho

"José Mourinho / Жозе Моуринью" by Aleksandr Osipov is licensed under CC BY-SA 2.0 Zdroj: Flickr.com / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“José Mourinho / Жозе Моуринью” by Aleksandr Osipov is licensed under CC BY-SA 2.0  / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Legendární trenér José Mourinho se vrací do anglické Premier League, povede Tottenham Hotspur. Portugalec nahradí Mauricia Pochettina, který byl po čtyřech letech u kormidla odvolán na základě neuspokojivých výsledků v tomto ročníku. Kohouti dosud odehráli 12 ligových utkání, z nichž jenom třikrát odcházeli jako vítězové. Změna tedy visela ve vzduchu už hodně dlouho.

Špatné výsledky zlomily Pochettimu vaz

Tottenham zažívá vskutku hororový start nové sezóny. Po dvanácti odehraných kolech mu zatím náleží 14. místo v tabulce Premier League. To je pro loňského finalistu Ligy mistrů a člena anglické “velké čtyřky” opravdu málo. V posledních pěti zápasech na domácí scéně nedokázali Kohouti zvítězit ani jednou a debakl v základní skupině Champions League proti Bayernu Mnichov (utkání skončilo 2:7) zapříčinil, že pohár hořkosti přetekl.

Výsledkem je, že Mauricio Pochetti odchází jako spráskaný pes, ačkoli z pohledu historie mu klub může líbat nohy. Vždyť za ty čtyři dlouhé roky neskončil Tottenham hůř než čtvrtý a v ročníku 2016/2017 dokonce bojoval o titul s Chelsea. To si vedení samozřejmě uvědomuje, nicméně reakce přijít musela.

José Mourinho přichází jako spasitel

Tottenham v jeden den odvolal trenéra a zároveň za něj okamžitě našel náhradu. Tou se stal legendární Portugalec José Mourinho, jenž má za sebou celkem 25 trofejí a angažmá v klubech jako FC Porto, Inter Milán, Chelsea FC, Real Madrid a v neposlední řadě také Manchesteru United FC, odkud byl koncem minulého roku vyhozen ze stejných důvodů jako nyní Mauricio Pochetti.

Úkol, pro který byl šestapadesátiletý José Mourinho povolán do služby, je naprosto zřejmý. Musí okamžitě použít všechna svá kouzla pro záchranu této sezóny na domácí, a pokud možno i evropské, scéně. Nikoho lepšího si v této roli nedokážeme představit. Ostatně ani předseda klubu Daniel Levy to nevidí jinak.

Zdroj: Tottenham Hotspurs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *