25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ondřej Zahustel se po půlročním hostování na Slovácku vrací do Sparty, kterou opouštěl jako nenáviděný muž číslo jedna. V Praze se proto nejspíš dlouho neohřeje.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Český fotbalový obránce Ondřej Zahustel měl slibně rozjetou kariéru. Svého času patřil k nejlepším krajním bekům celé Fortuna ligy, za Mladou Boleslav či pražskou Spartu odehrál nespočet vydařených zápasů a cestičku si vyšlapal také do tuzemského národního týmu. Pak to ale začalo pořádně skřípat. Výrazně se zhoršující výsledky letenského klubu samozřejmě způsobila řada aspektů, fanoušci nicméně velký díl viny přisuzovali právě svému dřívějšímu oblíbenci. Zahustel se stal jakýmsi hromosvodem nespokojenosti a internet doslova zaplavila vlna vtipů, které zesměšňovaly jeho sportovní talent. Během hostování v klubu 1. FC Slovácko se sice herně zvedl, po sezóně však zamířil zpátky na místo činu. Tam se pravděpodobně dlouho neohřeje.

Zahustela už letenští zřejmě podruhé nevydýchají

AC Sparta Praha se v průběhu zimní přestávky rozloučila s Ondřejem Zahustelem, jehož poslala na hostování do Slovácka. Ze strany vedení se takový krok dal očekávat. Už jen samotné jméno devětadvacetiletého pravého obránce totiž dokázalo některé fanoušky letenského klubu rozpálit doběla, přestože ještě několik let zpátky mu tamní tribuny provolávaly slávu. Neúspěch je zkrátka něčím, co se v ochozech tradičního aspiranta na zisk mistrovského titulu neodpouští. Často chybující odchovanec mladoboleslavské fotbalové školy se stal symbolem zmaru a odchod do Uherského Hradiště bral nejspíš jako vysvobození.

V novém prostředí a po náročné operaci kolene se uvedl velice slibně. Ačkoli do většiny odehraných zápasů naskočil pouze coby střídající hráč (plný počet minut by ze zdravotních důvodů nezvládl), působil jako znovuzrozený a po dlouhých deseti měsících půstu navíc oslavil ligovou branku, jíž vsítil rozjeté Slavii. Vypadalo to, že se Zahustelova kariéra pomalu vrací do starých kolejí. Pak ovšem přišla další studená sprcha v podobě tříštivé zlomeniny ruky, kvůli níž už se na trávnících neobjevil. Nyní má šanci znovu zabojovat o sestavu kmenové Sparty, což se ale vzhledem k okolnostem nejeví příliš pravděpodobně. Návrat ztraceného syna by domácí fanoušky zřejmě nepotěšil. Navíc Michal Sáček a Andreas Vindheim trenéru Kotalovi bohatě stačí.

Další hostování nebo definitivní přestup

Pokud se Ondřej Zahustel na Spartě skutečně neprosadí, jaká další mise jej čeká? Hodně se skloňuje případné hostování v Teplicích, které o jeho služby stály už zjara. Vyloučeno pak není ani opětovné spojení s mateřským klubem, kde by krajní bek určitě dostával prostor, jenž k oživení skomírající kariéry profesionálního sportovce opravdu potřebuje. FK Mladá Boleslav sní o pohárové Evropě. Ta jim letos jen o vlásek unikla, byť tomu pohled na konečnou tabulku zdánlivě nemusí odpovídat. Bodové rozdíly mezi jednotlivými celky byly opravdu minimální a svěřenci Jozefa Webera bohužel tahali za slabší konec provazu. V sezóně příští jim může pomoci hned několik letenských tváří. Společně se Zahustelem totiž mohou přijít ještě útočník Václav Drchal či záložník Filip Pavelka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *