22/05/2024
Hokej

Zdroj: Pixabay.com

Český hokejový útočník Jakub Voráček vyvrátil, že by se nakazil novým koronavirem. Pořádně pak vyčinil zahraničním novinářům, kteří dle jeho názoru zasahují do soukromí hráčů.
Hokej
Zdroj: Pixabay.com

Český hokejový útočník Jakub Voráček chyběl na sobotním tréninku klubu Philadelphia Flyers a protože do restartu sezóny zámořské NHL zbývá jen minimum času, zahraniční novináře pochopitelně zajímalo, co za absencí dlouholetého kapitána tuzemského národního týmu vlastně stojí. Když se bez jakýchkoli vytáček zeptali, zda-li jeho nepřítomnost způsobila nákaza novým typem koronaviru, odpověděl velice podrážděně. Údajně sice prodělal testy, ty ale přinesly negativní výsledek a proto se hned druhý den vrátil na led. Kladenský odchovanec se následně ohradil vůči zbytečné panice některých jedinců, senzacechtivosti a též nedostatku soukromí.

Krátká přestávka českého hráče vyvolala otázky

Dlouhé čekání se chýlí ke konci. Příští víkend se ozubená kolečka zámořské NHL znovu rozjedou na plné obrátky a fanoušky už dnes samozřejmě zajímá, které týmy naskočí na vítěznou vlnu a nucenou přestávku tak promění ve výhodu. Philadelphia Flyers stejně jako ostatní kluby bedlivě vyhlíží první zápas restartované sezóny a zároveň se během tréninků snaží vypilovat poslední nedostatky. Jakub Voráček však při sobotním “ladění formy” chyběl. Ačkoli se třicetiletý útočník hned druhý den vrátil na scénu, nenechaví zahraniční novináři z něj okamžitě loudili důvody překvapivé absence.

Odchovanec kladenské hokejové školy přiznal, že prodělal testy na přítomnost nového koronaviru v těle a protože se výsledky zpozdily, nemohl s klidným svědomím vyjet mezi ostatní hráče. Vedení soutěže to navíc z bezpečnostních důvodů zapovídá. Samotného hokejistu velice mrzí, že nemohl naskočit do důležitého tréninku, protože čím více času prý nyní stráví na ledové ploše, tím lépe se s nezvykle dlouhou pauzou vyrovná. Světového šampiona z roku 2010 pak pořádně rozohnily dotěrné dotazy některých novinářů, kterými dle jeho názoru až příliš zasahovali do soukromí.

Dnešní doba je zvrácená, míní Voráček

Jakub Voráček říká, že každý člověk má právo na soukromí a ani slavné osobnosti nejsou výjimkou. Lidé s diagnostikovanou nemocí Covid-19 samozřejmě mohou dobrovolně sdílet informace týkající se jejich zdravotního stavu, nicméně by to za ně neměl činit někdo jiný. Pokud zkrátka chcete těžkou životní zkouškou projít v tichosti a zcela mimo záři reflektorů, je to vaše rozhodnutí a ostatní jej musí respektovat. On sám prý nemá problém odpovídat na otázky, ale zároveň chápe i ty, kteří to vidí jinak. Dnešní svět, v němž všichni vědí všechno, označil za zvrácený.

Zdroj: Barrietoday.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *