13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Dohrání Skupiny o záchranu aktuálního ročníku Fortuna ligy znemožnil pozitivní test jednoho opavského fotbalisty. Z české nejvyšší soutěže nikdo nesestupuje. Toto rozhodnutí má vítěze i poražené.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Tuzemská rádia ještě během časného odpoledne lákala diváky ke sledování nadstavbové části Fortuna ligy, konkrétně dosud nedokončené Skupiny o záchranu, jejíž ozubená kolečka přibrzdila nákaza novým typem koronaviru, která se rozšířila mezi hráči Karviné. Ačkoli jednotlivé kluby bojující o setrvání v české nejvyšší soutěži proti zásadnímu prodloužení sezóny z různých důvodů protestovaly, představitelé ligy chtěli zbylé zápasy nekompromisně dohrát. Definitivní tečku těsně před cílovou stanicí vystavil pozitivní test jednoho z fotbalistů opavského celku. Koho tento konec potěšil a naopak? To si rozebereme v následujících řádcích.

Žádný z ohrožených klubů o třídu níž nesestupuje

Šestičlenná Skupina o záchranu, jíž tvořily týmy SFC Opava, MFK Karviná, 1. FK Příbram, FC Fastav Zlín, FK Teplice a SK Sigma Olomouc, byla na začátku července odložena kvůli tomu, že se mezi hráči Karviné rozšířil koronavirus. Ačkoli zástupci výše zmíněných klubů (a zejména těch nejvíce ohrožených) požadovali okamžité ukončení sezóny, Ligová fotbalová asociace toužila poslední dvě kola dohrát a určit tak alespoň jednoho letošního sestupujícího. Vzhledem k tomu, že Opava krátce před startem prvního zápasu oznámila pozitivní test jednoho ze svých hráčů, soutěž by se vinou dvoutýdenní karantény celého týmu nestihla dokončit v plánovaném termínu a proto jí vedení raději rovnou odpískalo. Pokud bychom v této nepříjemné situaci přeci jen hledali vítěze, zcela jednoznačně bychom ukázali právě na Opavu, Příbram a Karvinou, tedy celky s nejmenším počtem bodů.

Fortuna liga se nafoukne o dva týmy z nižší ligy, třetí má ale smůlu

Už dříve bylo rozhodnuto, že se Fortuna liga pro příští ročník dočasně rozšíří pro osmnáct účastníků, takže senzační postup Pardubic a opětovný návrat Brna mezi českou elitu oficiálně platí. Bronzový tým tabulky druhé ligy FK Dukla Praha kvůli tomu, že letos nikdo nespadne, lidově řečeno “utřel nos”. Sportovní ředitel klubu Pavel Vandas se k nastalé situaci navzdory velkému zklamání postavil čelem a nakaženému hráči popřál prostřednictvím Twitteru brzké uzdravení. Zároveň však vyjádřil obavy nad tím, jak bude příští soutěžní ročník vypadat. Podle Vandase totiž půjde o jeden velký zmatek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *