25/04/2024

By Eva Rinaldi - Flickr: Mike Tyson, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22751395 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Exhibiční show stárnoucí boxerské legendy se opravdu uskuteční. Mike Tyson oznámil soupeře i oficiální datum, kdy se natěšeným fanouškům opětovně představí v ringu.
By Eva Rinaldi – FlickrMike Tyson, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

To, o čem se několik posledních měsíců jenom vášnivě spekulovalo, konečně začíná nabírat reálné obrysy. Exhibiční show stárnoucí boxerské legendy se opravdu uskuteční. Mike Tyson oznámil jméno soupeře, místo i oficiální datum, kdy se natěšeným fanouškům opětovně představí v ringu. Byť se Železný Mike pokoušel zlanařit hlavně výrazně mladší protivníky včetně Tysona Furyho, nakonec mu do cesty vstoupí Roy Jones. Toho Asociace amerických boxerských novinářů označila za vůbec nejlepšího ranaře devadesátých let. Duel dvou velikánů se uskuteční 12. září v Los Angeles.

Ani jeden z mužů není jasným favoritem

Legendární Mike Tyson v roce 2005 oficiálně ukončil kariéru profesionálního boxera a odešel na zasloužený odpočinek, který využil k budování vlastního podnikání a také utrácení vydělaných peněz. Ačkoli se po celou dobu sportovního důchodu udržoval ve velmi dobré kondici, nedávná slova o návratu do ringu lidé nebrali příliš vážně. Co by také stárnoucí rodák z Brooklynu mohl po patnáctiletém půstu převést, že? Důvěryhodnosti čtyřiapadesátiletého bouřliváka samozřejmě nepřidala ani jména případných soupeřů, která si vysnil. Výrazně mladší Tyson Fury nabídku z poměrně logických důvodu odmítl.

Exhibiční zápas Železného Mikea, který se pyšní titulem historicky nejmladšího světového šampiona v těžké váze, nakonec přeci jen bude. Do cesty se mu však postaví člověk takřka stejné věkové kategorie. Jednapadesátiletý Roy Jones má za sebou celou řadu významným úspěchů. Najednou kupříkladu vlastnil rekordních sedm mistrovských pásů, platí za jediného mistra světa v supertěžké váze, prošel šest váhových kategorií a  Asociace amerických boxerských novinářů jej zcela po právu vyhlásila nejlepším boxerem devadesátých let. Do ringu rodák z Floridy naposledy pronikl před dvěma lety, 12. září si ten pocit v Los Angeles zopakuje.

Příprava obou boxerů ve stylu “reality show”

Pokud si myslíte, že měření sil dvou boxerských legend zůstane jen u pouhého zápasu, jste samozřejmě na omylu. Z takto významné akce chtějí organizátoři i hlavní aktéři vyždímat naprosté maximum. Přípravu obou populárních pánů proto budou doprovázet všudypřítomné televizní kamery, jejichž materiál se později promění v dokument čítající deset dílů. O práva se pak všechny televizní stanice určitě poperou, ačkoli pochopitelně nebudou k mání za hubičku.

Zdroj: The Guardian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *