24/06/2024
Fotbal

Zdroj: Pixabay.com

Liverpool FC se po třicetiletém půstu dočkal vytouženého mistrovského titulu. Fanoušci se proto hromadně sešli před stadionem, čímž ale zároveň porušili opatření přijatá proti šíření koronaviru.
Fotbal
Zdroj: Pixabay.com

Nezvykle dlouhá sezóna anglické Premier League došla svému konci. Tradičně pak měla vítěze i poražené. Do první skupiny zcela jednoznačně patří především Liverpool FC, který se po třicetiletém půstu dočkal vytouženého mistrovského titulu. Obrovský úspěch však družina kolem německého kouče Jürgena Kloppa bohužel nemohla oslavit se svými fanoušky. Ti se alespoň hromadně sešli před domácím stadionem, kde převzetí slavné trofeje doprovodili bujarým skandováním a pyrotechnikou v klubových barvách. Zároveň ale porušili opatření přijatá proti šíření koronavirové nákazy, čemuž navíc přihlíželi nečiní policisté.

Další střet se strážci pořádku se naštěstí nekonal

Příběh jedné z nejpodivnějších fotbalových sezón dopsal poslední řádky. Anglická Premier League na rozdíl od české Fortuna ligy dokončila všechny plánované zápasy a Liverpool FC tak během středečního večera v prostorách domácího stadionu zcela zaslouženě převzal mistrovskou trofej. Ceremonii ještě předtím okořenil napínavou přestřelkou s londýnskou Chelsea, kterou nakonec ovládl v poměru 5:3. Slavnostní předání cenné trofeje proběhlo bez tradiční divácké kulisy na oblíbené tribuně Kop. Třiapadesátiletý Jürgen Klopp, jehož trenérské metody měly na vzestupu “Reds” v posledních letech zásadní podíl, se pak společně s fotbalisty a jejich partnerkami odebral na bujaré oslavy, kam už oči fanoušků ani novinářů bohužel nemohly.

Historicky významný okamžik, který se odehrál po třicetiletém čekání, si příznivci Liverpoolu navzdory pandemii nového koronaviru a přijatým bezpečnostním pravidlům nenechali ujít. Při předávání trofeje se hromadně sešli v blízkosti Anfield Road, aby dali skandováním a pyrotechnikou najevo, že s týmem souzní i bez osobního kontaktu. Na celý akt dohlížela liverpoolská policie, nicméně oproti prvotním radovánkám mezi ní a fanoušky nedošlo k žádným rozmíškám. Strážci pořádku zůstali ledově klidní navzdory tomu, že lidé úplně zazdili povinné rozestupy a roušky si na obličej nasadilo jen několik uvědomělých jedinců.

Zklamání veřejnosti se dá pochopit, jenomže…

Tisíce fanoušků vyšly do ulic nedbaje preventivního zákazu shromažďování, což většinou omlouvaly obrovskou radostí v kombinaci s nezměrným zklamáním. Dá se samozřejmě pochopit, že pravidelní návštěvníci Anfield Road nesou zákazy hromadných akcí s těžkým srdcem. Vždyť oslavy mistrovského titulu mnozí z nich ještě nikdy nezažili a když ona chvíle konečně přijde, vstoupí do hry neviditelný nepřítel, kterého žádné emoční bolístky nezajímají. Na druhou stranu si ale všichni musejí sáhnout hluboko do svědomí, jestli laxním přístupem k bezpečnostním opatřením nepřispívají k jejich neustálému prodlužování. Koronavirus totiž v mnoha zemích světa opětovně sbírá síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *