24/06/2024

By Steindy (talk) 12:31, 25 October 2016 (UTC) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52500511 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jeho otřesné chování už nedávno přerostlo únosnou mez. Gareth Bale přišel o poslední zbytky sympatií fanoušků a klubových legend Realu Madrid, změnu prostředí však podle agenta neplánuje.
By Steindy (talk) – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože Real Madrid dokonal senzační obrat a zcela po právu stanul na samotném vrcholu španělské La Ligy, jeden jeho fotbalista by se měl navzdory týmovému úspěchu cítit spíše jako poražený. Hvězdný útočník Gareth Bale přišel o poslední zbytky důstojnosti a když jej trenér Zinedine Zidane definitivně odsunul na vedlejší kolej, vypadl z role spokojeného zaměstnance a začal navenek prezentovat své opravdové já. Začalo to předstíraným spánkem či nevkusnými opičkami namísto sledování zápasu, hořkou třešničkou na závěr se pak stala očividně filmovaná radost během mistrovských oslav. Takto nadšení ze hry, které se hráčův agent Jonathan Barnett snaží veřejně prezentovat, opravdu nevypadá.

Pohár trpělivosti už nějakou dobu přetéká

Real Madrid po třech letech čekání konečně vrátil do čela španělské nejvyšší soutěže, ačkoli svěřencům staronového kouče Zinedina Zidana alespoň ze začátku nikdo příliš nadějí nedával. O to větší nadšení však hráči i členové realizačního týmu při přebírání cenné trofeje předvedli – tedy samozřejmě až na jednu výjimku. Jednatřicetiletý útočník Gareth Bale se slavnostní ceremonie zúčastnil spíše jako otrávený divák, jemuž se vůbec nedařilo předstírat souznění s všeobecně propuknutou euforií.

Nepřítomným výrazem velšský fotbalista dokonale reflektoval uplynulou sezónu po individuální stránce, kdy navzdory astronomickým finančním odměnám vypadl ze základní sestavy a při restartu ligy si většinou krátil čas různými taškařicemi, vinou nichž žádné plusové body k dobru rozhodně neposbíral. Vezměme to pěkně popořádku. Leštění sedačky jej během jednoho zápasu evidentně zmohlo, jelikož klubovou ústenku použil jako škrabošku na spaní a pozorností televizním kamer se při tom vůbec nenechal vyvést z míry.

Dále mu vzdálenost zřejmě kazila požitek ze sledování hry, takže si na odpočatý zrak přilepil imaginární dalekohled. Výše zmíněnou “bujarou” oslavou nasadil svému chování pomyslnou korunu a zcela zaslouženě sklízí kritiku ze všech stran. Kromě pobouřených fanoušků si na něj došlápl i šestatřicetiletý Julien Faubert, bývalý hráč Realu Madrid a také občasný host televizních studií coby odborník s bohatou praxí. Ten Baleovo chování označil za rovnocenné jeho otřesným výkonům a zdůraznil, že vysedávání na lavičce náhradníků mu ze srdce přeje.

Éterem se logicky začaly šířit spekulace, že kdysi opěvovaný rodák z Walesu usiluje o předčasné ukončení spolupráce a Bílý balet se mu možná v tomto směru možná pokusí vyjít vstříc. Podle hráčova agenta Jonathana Barnetta je ale všechno úplně jinak.

Příliš drahý náhradník nejspíš zůstane “na ocet”

Jonathan Barnett v rozhovoru pro BBC uvedl na pravou míru, jak to s budoucnostní jeho hvězdného klienta skutečně vypadá. Gareth Bale sice opravdu cítí enormní zájem několika významných celků, zaječí úmysly ale údajně nemá. Život v Madridu si doslova zamiloval a spokojeně se cítí rovněž jako člen tamního slavného týmu. Hráče jeho hodnoty si navíc žádný jiný klub nemůže dovolit, takže je naprosto zbytečné polemizovat, že by odešel dva roky před vypršením smlouvy.

Světová média v posledních měsících uváděla, že nepěkné vztahy mezi odchovancem anglického Southamptonu a Zinedinem Zidanem představují další obrovskou překážku pro pokračování letité spolupráce. Ani tato tvrzení však podle Barnetta nestojí na reálných základech. Bale prý vůči trenérovi necítí žádnou nenávist a to samé platí i obráceně. Čert aby se v tom vyznal, nemyslíte?

Zdroj: BBC.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *