24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha oficiálně zahájila letní přípravu, její nejvýraznější tvář však na prvním společném tréninku chyběla. Gabonský záložník Guélor Kanga není spokojený s návrhem smlouvy. Možná odejde.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha po vzoru konkurenčních klubů oficiálně zahájila letní přípravu a zároveň na internetových stránkách zveřejnila podobu soupisky, s níž do nezvykle krátkého období soutěžní přestávky vstoupí. Mezi čtyřiadvaceti hráči poněkud překvapivě figuruje slovenský obránce David Hancko, jehož budoucnost v klubu kvůli vysoké přestupové částce zůstává nejistá. Chybí naopak záložník a také velice důležitý článek týmu Guélor Kanga, který vynechal i úvodní trénink. Jednání o nové smlouvě gabonského fotbalisty se údajně zastavila na mrtvém bodě, protože Sparťané nabízejí horší podmínky, než jaké je sebevědomý lídr ochoten akceptovat. Těžko nyní odhadovat výsledek, nicméně několik tuzemských sportovních plátků předesílá, že africký šikula nejspíš brzy zmizí v zahraničí.

Budoucnost Kangy se řeší každou chvíli

Pokud si některý ze sparťanských fotbalistů navzdory kolísavým výsledkům celého týmu udržel stabilní výkonnost po celou sezónu, prstem musíme zcela jednoznačně ukázat na Guélora Kangu. Devětadvacetiletý gabonský reprezentant na podzim opravdu válel, skvělou formu navíc doložil deseti přesnými zásahy a průběžným prvenstvím v tabulce ligových střelců. Během jarní fáze sezóny už sice střelecké kopačky přenechal týmovému kolegovi Liboru Kozáku, i tak byl ale na hřišti hodně aktivní a podílel se na většině parádních akcí směrem dopředu.

Budoucnost rodáka z Oyemu se poměrně často stává terčem vášnivých internetových debat mezi fanoušky a dokonce i sportovními komentátory. Zatímco jedni vidí Kangu mimo letenský stadion už delší dobu, jiní naopak věří, že riziko loučení ani tentokrát nestojí na reálných základech. Ať se řadíte do kterékoli skupiny lidí, jedno je jisté – africkému záložníkovi totiž s úderem prvních letních dnů mu totiž vypršela hráčská smlouva a další zatím nepodepsal.

Fotbalista údajně nesouhlasí s penězi a délkou kontraktu

Guélor Kanga si je moc dobře vědom své důležitosti pro tým Sparty a samozřejmě si také dokáže spočítat, že pokud zatahá za správné nitky, možná se podpisem nové smlouvy dostane k mnohem lepším finančním podmínkám. Zatím mu ovšem přitisknutí pomyslného nože na krk příliš nepomáhá. Jednání se totiž zasekla na mrtvém bodě, protože vedení letenského klubu údajně nabízí “jen” roční smlouvu doplněnou obnosem peněz, který hráč není ochoten akceptovat. Sám Kanga se k situaci vyjádřil prostřednictvím sociálních sítí, když otevřeně řekl, že protahování obchodu jde jednoznačně na vrub pražského týmu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *