22/05/2024

"Chelsea 3 Swansea 1" by cfcunofficial is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Středeční domácí výhrou 5:3 nad Chelsea potvrdili svou dominanci a převzal mistrovskou trofej. Hostující kouč Frank Lampard obvinil Jürgena Kloppa a jeho hráče z arogance, později však litoval.
By @cfcunofficial (Chelsea Debs) London, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Středeční výhrou 5:3 nad londýnskou Chelsea potvrdili dominanci a zcela zaslouženě převzali první mistrovskou trofej po třicetiletém půstu. Fotbalisté Liverpoolu započali bujaré oslavy, které nebraly konce. Nezměrnou radost podle některých komentátorů dokonce projevovali už během posledního domácího klání tohoto ročníku anglické Premier League. Hostující kouč Frank Lampard obvinil Jürgena Kloppa a jeho hráče ze zbytečné arogance, později však vyjádření litoval a na druhou stranu poslal omluvu, aby si tak alespoň částečně napravil reputaci.

Frank Lampard se nechal unést okamžikem

Liverpool FC ukončil třicetileté čekání a oficiálně převzal pohár určený pro mistra anglické Premier League. Cenná trofej jednoznačně padla do správných rukou. Svěřenci německého trenéra Jürgena Kloppa předváděli nádherný a hlavně plodný fotbal, který na britských ostrovech nenašel jedinou adekvátní konkurenci. Dokonce i loňští králové z Manchesteru City musejí těžce snášet neskutečný bodový rozdíl, kvůli němuž sezónu zakončí “jen” na stříbrné příčce.

Fotbalisté “Reds” zbývající zápasy této povedené sezóny dohrávají v poněkud uvolněnějším tempu, ačkoli výsledek středečního klání proti Chelsea tomu na první pohled neodpovídá. Divácky zajímavý duel přinesl nefalšovanou gólovou přestřelku, která nakonec vyzněla lépe ve prospěch domácích. Pokud někoho výsledek 5:3 opravdu namíchnul, pak to byl trenér hostujícího celku. Frank Lampard v jednu chvíli dokonce vystartoval na svého konkurenta, jemuž jako nezbedný čertík z krabičky pořádně vyčinil. Kvůli absenci diváků a blízkosti televizních kamer bylo zcela zřetelně rozumět, co si oba pánové v záplavě emocí povídají.

Lamparda se údajně dotklo, že rozhodčí několik sporných situací posoudil v neprospěch jeho svěřenců. Liverpoolu mistrovský titul samozřejmě upřímně přeje, zároveň ale po zápase řekl, že by se jeho představitelé neměli chovat příliš arogantně. Proti samotnému Kloppovi prý v zásadě nic nemá, ačkoli o tom média vášnivě spekulovala. Kdyby měl třiapadesátiletý kouč zájem, klidně s ním na důkaz přátelství pozvedne sklenici zlatavého moku.

Klopp: Jsme pravým opakem arogance

Na rozvíjení přátelského vztahu mezi dvěma slavnými trenéry to s přihlédnutím k událostem posledních dní příliš nevypadá. Jürgen Klopp totiž nemůže přenést přes srdce obvinění z arogantního vystupování sebe i svých svěřenců. Strůjce liverpoolského úspěchu zdůraznil, že svůj tým považuje za pravý opak arogance a pokud Frank Lampard tvrdí něco jiného, zřejmě vynáší soudy bez bližšího prozkoumání skutečnosti.

Lodivod Chelsea se během zápasu dostal do velmi soutěživé nálady, což je naprosto v pořádku. Vášně však mají odeznít se závěrečným hvizdem, což se v tomto případě bohužel nestalo. Lampard se s odstupem času omluvil za slovník, který při kritizování soupeře zvolil. Na druhou stranu ovšem zdůraznil, že se za své hráče bude pokaždé bít až do roztrhání sil.

Zdroj: BBC.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *