24/06/2024

Autor: Franconia – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19093774 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň ukončila dvoutýdenní dovolenou, načež se hráči okamžitě zapojili do přípravy na další sezónu. Několik fotbalistů ovšem z matematiky trenéra Adriána Guľy vypadlo.
Autor: Franconia – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň ukončila dvoutýdenní dovolenou, načež se hráči okamžitě zapojili do přípravy na další sezónu – tedy alespoň ti, s nimiž slovenský trenér Adrián Guľa stále ještě počítá. Úřadujícího vicemistra tuzemské nejvyšší soutěže už dříve opustil letitý kapitán Roman Hubník, další fotbalisté pak jeho příkladu následují nyní. Konkrétní jména západočeských odpadlíků vám představíme v následujících řádcích.

Iván Díaz (konec hostování)

Před startem jarní fáze Fortuna ligy se západočeský klub vytasil s překvapivou posilou záložních řad. Adrián Guľa si ze svého dřívějšího působiště přivedl sedmadvacetiletého Ivána Díaze, jehož chtěl vyzkoušet formou hostování. Argentinec se zkušenostmi z kyperské či slovenské nejvyšší soutěže si prostředí v Plzni ze začátku pochvaloval, postupem času ale nejspíš změnil názor. První soutěžní minuty totiž odehrál až během závěrečného duelu základní části, což k prodloužení spolupráce pochopitelně nestačilo. Rodák z provincie Buenos Aires zamířil zpátky do Žiliny.

Erik Pačinda

Řady plzeňské Viktorie po dvou letech marného snažení definitivně opustil také slovenský útočník a někdejší reprezentant Erik Pačinda. Na západ Čech přišel odchovanec klubu 1. FC Košice s nemalými ambicemi, základní sestavu si ale nikdy nevybojoval. Poslední ročník strávil na hostování v polském klubu Korona Kielce, kde nezabránil sestupu do nižší soutěže. Jednatřicetiletého hráče nyní čekají nové výzvy v takřka domácím prostředí, oficiálně totiž posílil Spartak Trnava.

Ubong Ekpai

Nigerijský záložník Ubong Moses Ekpai se v českém fotbalovém prostředí pohybuje od roku 2016, kdy z klubu Maccabi Haifa odešel na hostování do Liberce. Následně podepsal profesionální smlouvu se Zlínem, jemuž během sezóny 2017/2018 pomohl celkem sedmi ligovými brankami. Zákonitě na sebe upoutal pozornost tuzemské elity, přičemž si lovecké štěstí připsala FC Viktoria Plzeň. Tam se však čtyřiadvacetiletému fotbalistovi příliš nedaří. Letos (částečně i vinou zranění kolene) naskočil jen do minima zápasů a na podzim proto začne coby hostující hráč Českých Budějovic.

Christián Herc

Západočeskou metropoli opouští také slovenský záložník Christán Herc, jehož hostování z anglického klubu Wolverhampton skončilo naprostým fiaskem. Jednadvacetiletý mládežnický reprezentant v tuzemské nejvyšší soutěži odehrál jen sedmnáct minut, takže původní dohoda o dvouroční spolupráci skončila dříve. Mladík dostal svolení k odchodu a zatím není jasné, kde konkrétně zakotví. V barvách kmenového týmu to ale s největší pravděpodobností nebude.

Adam Hloušek

Když loni ukončil spolupráci s polským klubem Legia Warszawa, zamířil hledat nové výzvy do plzeňské Viktorky. Jednatřicetiletý obránce Adam Hloušek se pokoušel oživit uvadající kariéru a zprvu se mu to opravdu dařilo. Postupně ovšem začal ztrácet půdu pod nohama, na jaře už vinou zranění naskočil jen do tří ligových zápasů a před startem letní přípravy mu vedení západočeského klubu sdělilo, ať si začne hledat nové angažmá. Kde se někdejší hráč Jablonce, pražské Slavie, Kaiserslauternu, Norimberku či Stuttgartu nakonec usadí, je zatím ve hvězdách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *