24/06/2024

"File:Lloris 2018.jpg" by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tottenham Hotspurs si na doma poradil s Evertonem a protože zápas samotný příliš zajímavých fotbalových momentů nepřinesl, pozornost si ukradla ostrá hádka Huga Llorise a Sona, jíž hasili spoluhráči.
“File:Lloris 2018.jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglický fotbalový klub Tottenham Hotspurs FC se do obnovené sezóny slavné Premier League rozhodně nevrátil v tom nejlepším možném rozpoložení. Svěřenci José Mourinha během čtvrtečního odpoledne trestuhodně prohráli s Sheffieldem United a ani v pondělí proti Evertonu nepředvedli atraktivní fotbal, který by jejich fanoušky zvedal ze sedaček. Přestože se Kohoutům nakonec podařilo houževnatého soupeře udolat, veškerou mediální pozornost si pro sebe neukradl žádný sportovní moment, nýbrž ostrá výměna názorů Huga Llorise a Heunga-Min Sona. Ti si na konci prvního poločasu zuřivě vjeli do vlasů a nebýt duchapřítomných spoluhráčů, bůhví, jak by situace dopadla. Francouzský brankář po zápase vysvětlil, čím se nechal vyvést z míry.

Uvnitř Tottenhamu zřejmě panuje napětí

Tottenham Hotspurs se v této sezóně poměrně trápí a nic na tom bohužel nezměnila ani přítomnost hvězdného José Mourinha. Po skončení koronavirové přestávky střídají svěřenci portugalského kouče dobré dny s těmi špatnými, přičemž v posledních dvou zápasech příliš fotbalových kouzel nepředvedli. Nejprve během čtvrtečního odpoledne nezvládli duel s Sheffieldem United, jemuž podlehli poměrně vysoko 3:1. Následný reparát na domácí půdě s Evertonem sice zvládli dovést do zdárného konce, nicméně hubený výsledek 1:0 jim sebevědomí určitě nezvedl. Mezi jednotlivými hráči Kohoutů panuje silné napětí, což potvrdil incident na konci prvního poločasu.

Francouzský brankář Hugo Lloris si došlápl na jihokorejského týmového kolegu Heunga-Min Sona, jehož zasypal notnou dávkou nadávek a dokonce se snažil vyprovokovat strkanici, jíž museli uklidnit až další spoluhráči. Ti třiatřicetiletého bouřliváka dotlačili do kabin, aby unikl pozornosti televizních kamer. Můžeme jen spekulovat, co se mimo záři reflektorů nakonec odehrálo. Pánové si však neshody pravděpodobně vysvětlili, protože při opětovném příchodu na hrací plochu znovu vypadali jako dlouholetí přátelé.

Emoce k fotbalu patří, míní Hugo Lloris

Odchovanec francouzského klubu OCG Nice a několikanásobný reprezentant byl po zápase přizván k rozhovoru, aby svůj nečekaný výbuch z konce prvního poločasu vysvětlil. Hugo Lloris vcelku očekávaně neprozradil žádné bližší detaily zákulisního pokračování oné rozmíšky, které patří do šatny a neměly by proto opustit soukromou místnost. Řekl, že fotbal v lidech i samotných hráčích vzbuzuje emoce a ty negativní prostě někdy nekontrolovatelně vybublají na povrch. Zároveň přiznal, že zlost v něm vyvolala herní situace bezprostředně před odpískáním přestávky, kdy Son dle jeho názoru nepodpořil tým. Ke svému sedmadvacetiletému jihokorejskému spoluhráči však Lloris necítí žádnou zášť či dokonce nenávist.

Zdroj: Football.london

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *