25/04/2024

Zdroj: Pixabay.com

Brněnská Kometa se během nezvykle dlouhé přestávky způsobené pandemií nového koronaviru rozloučila s obrovským množstvím kvalitních hokejistů. Nahradit je nebude jednoduché.
Zdroj: Pixabay.com

HC Kometa Brno patří k tradičním aspirantům na zisk extraligového titulu a protože ročník 2019/2020 skončil vinou pandemie nového koronaviru předčasně, vkládají fanoušci nemalé naděje do sezóny příští. Vedení moravského klubu každopádně čeká ještě pořádný kus práce, jelikož se během nezvykle dlouhé pauzy rozloučila řada zkušených členů úspěšného kádru. Kdo konkrétně bude v hale Rondo určitě pekelně chybět? To se dozvíte v následujících řádcích.

Martin Erat

Osmatřicetiletý útočník s hokejem začínal v rodné Třebíči, odkud ještě jako mladík zamířil do Zlína. Tam válel v juniorských kategoriích, odehrál několik zápasů za dospělé a následně odešel do zámoří, kde se přes nižší soutěže probojoval až do slavné NHL. Většinu času strávil v barvách klubu Nashville Predators, oblékl ale také dres Arizony nebo Washingtonu. S přibývajícím věkem se Martin Erat zamířil zpátky na opačnou stranu oceánu. Vyzkoušel si jednu sezónu v Kontinentální hokejové lize a nakonec se vrátil domů. Bronzový olympijský medailista z Turína poslední čtyři roky platil za velkou oporu Komety Brno, jejíž řady ale v červnu definitivně opustil. Nyní si hodlá užívat rodinné pohody a zaslouženého důchodu.

Marek Čiliak

Třicetiletý slovenský brankář Marek Čiliak si vzhledem ke svým bohatým zkušenostem a nesporným kvalitám určitě zaslouží plnit roli klubové jedničky. Dvojnásobný mistr Extraligy však vinou obrovské konkurence v osobě Karla Vejmelky dostával na ledové ploše čím dál tím méně prostoru a jeho odchod ze služeb Komety Brno je proto logickým vyústěním nastalé situace. Rodák ze Zvolenu v příští sezóně pomůže Českým Budějovicím, které po návratu mezi tuzemskou hokejovou elitu rozhodně nechtějí hrát jen druhé housle. A kdo ví, třeba se představitelům moravského týmu nakonec zasteskne, že letitou oporu nechali odejít.

Ivan Baranka

U slovenské hokejové školy ještě zůstaneme. S brněnskou Kometou se totiž po dvou sezónách rozloučil také stárnoucí obránce Ivan Baranka, který zůstal poněkud za očekáváním. V dobách kariérního rozkvětu a angažmá na půdě Spartaku Moskva totiž zvládal plnit defenzivní úkoly a do toho navíc sbíral značné množství kanadských bodů. V té druhé činnosti ale poslední dobou poněkud zaostává, takže není divu, že s ním moravský klub neprodloužil spolupráci. Pětatřicetiletý rodák z Ilavy je momentálně bez smlouvy a není jasné, zda-li jeho služby nějaký český klub využije. Vzhledem k bohatým zkušenostem by si ale ještě jednu šanci určitě zasloužil.

Tomáš Malec

Druhým služebně nejstarším hokejistou v našem seznamu odpadlíků je osmatřicetiletý obránce Tomáš Malec, který má s Kometou Brno vskutku bohatou společnou historii. Její barvy hájil celkem devět sezón, z toho dvakrát dosáhl na titul mistra české Extraligy a v jednom případě mu cenná trofej jen o vlásek unikla. Slovenský hokejista se navzdory vysokému věku do důchodu příliš nehrne. Jeho jméno si ale na trhu volných hráčů zatím žádný celek nevytáhl. Uvidíme, jestli bude rodák ze Skalice pokračovat u nás, nebo na sklonku kariéry odejde do rodné země, kde se naposledy objevil jako junior.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *