19/06/2024

"UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015" by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Conor McGregor zahodil vzájemnou nevraživost s ruským zápasníkem Chabibem Nurmagomedovem a prostřednictvím sociálních sítí sdílel kondolenci, jíž reagoval na úmrtí sokova otce Abdulmanapa.
“UFC 189 World Tour Aldo vs. McGregor London 2015” by andriuXphoto.events is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

MMA zápasníci Conor McGregor a Chabib Nurmagomedov spolu dlouhodobě příliš nevycházejí a fanoušci velmi často sledují jejich ostré slovní přestřelky nejen na sociálních sítích. Existují ovšem situace, kdy musí jít vzájemná nevraživost prostě stranou. Během pátečního dne tragicky zemřel Abdulmanap Nurmagomedov, tedy otec slavného ruského bojovníka, který nezvládl zápal plic a dvě operace srdce v kombinaci s nákazou novým typem koronaviru. Horkokrevný Ir bezprostředně po zveřejnění šokující zprávy sepsal dojemný, kondolenční vzkaz.

Odešel velký muž za oponou bojových sportů

Sedmapadesátiletý Abdulmanap Nurmagomedov zasvětil celý život bojovým sportům a především svému synovi Chabibovi, jehož z pozice trenéra vedl a mentoroval od raného dětství. Pod dalšími velkolepými úspěchy se už ale bohužel nepodepíše. Během pátečního dne zemřel v moskevské nemocnici poté, co dlouhé měsíce vzdoroval novému koronaviru v kombinaci se zápalem plic a dvěma náročnými operacemi srdce. Sociální sítě okamžitě zaplavila vlna kondolenčních vzkazů, která pramenila z řad fanoušků i slavných osobností.

Dojemná slova soucitu sdílel také jednatřicetiletý Conor McGregor, přestože ještě před pár dny veřejně hlásal, že Abdulmanap své zdravotní problémy určitě jenom předstírá, aby jimi zakryl synovu neochotu vrátit se do klece. Určitě nemusíme zdůrazňovat, že tento komentář příliš pozitivních ohlasů nesklidil. Nyní si irský zápasník vedl o něco lépe, když napsal, že odešla velká osobnost MMA. Zároveň vyjádřil Chabibovi i celé jeho rodině upřímnou soustrast.

K zakopání válečné sekery bohužel nedošlo

Abdulmanap Nurmagomedov stál vždycky po boku syna Chabiba a takřka válečné konflikty s Conorem McGregorem pochopitelně hodně prožíval. Ačkoli si s ním nesčetněkrát vyměnil jadrné pozdravy skrze média, před dvěma lety uvažoval o uzavření “mírové smlouvy” a kontroverzního rodáka z Dublinu během rozhovoru pro televizní stanici Russia Today dokonce pozval do rodného Dagestánu. McGregor do Ruska skutečně zavítal, nicméně setkání uskutečnil pouze s tamním prezidentem Vladimirem Putinem. K urovnání napjatých vztahů mezi ním a hlavou rodiny Nurmagomedovů tedy nedošlo a bohužel už nikdy nedojde.

Zdroj: Metro.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *