Pátek, 24 března
Shadow

Internet se baví na adresu zatčeného Romana Berbra

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Přestože fotbalová liga stejně jako ostatní sportovní soutěže v zemi vinou zhoršující se epidemiologické situace dočasně stojí, fanoušci mají o zábavu postaráno opatřením navzdory. Počínající okurkovou sezónu narušilo zatčení místopředsedy Fotbalové asociace České republiky. Roman Berbr čelí vskutku závažným obviněním. Společně s dalším devatenácti osobami se měl podílet na rozsáhlé korupci. Jde o událost roku? Těžko říci, podle reakcí internetových vtipálků má ovšem k mistrovskému titulu slušně nakročeno.

Berbra dohání minulost i špatná pověst mezi fanoušky

Období relativního klidu definitivně skončilo. Tuzemské fotbalové prostředí čelí dalšímu korupčnímu skandálu obřích rozměrů, který údajně prorůstá až do nejvyšších pater. Během pátečního dne zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu na několika místech v zemi, nevynechala přitom ani oficiální sídlo organizace FAČR. Vznesená obviněná se dotkla celkem dvaceti osob včetně legendárního Romana Berbra. Netrvalo dlouho a místopředseda výše zmíněné organizace se stal terčem internetových vtipálků. Není se ostatně čemu divit.

Šestašedesátiletý funkcionář se mezi fanoušky skutečně netěší dobré pověsti. Ačkoli zatím neexistují žádné důkazy (nebo se o nich minimálně nemluví veřejně), lidé mu často vyčítají především neúměrný vliv na výkony jednotlivých rozhodčích, kteří prý příliš okatě nadržují vybraným klubům. K rozprášení pochybností bohužel nepřispělo ani nedávné zavedení videa.

Pro nedostatek bližších informací nelze aktuální případ s čistým svědomím okamžitě hodnotit. Přiznejme si ale, že Roman Berbr určitě není žádným svatouškem. Už dříve přiznal spolupráci s StB a figuroval taktéž v několika předešlých kauzách, které se pod nelichotivou pověstí FAČR značně podepsaly. Podle novináře a uznávaného sportovního publicisty Otakara Černého řídí fotbal mafiánským způsobem, takže bylo otázkou, kdy se vratká loďka rozbije o útes.

Berbr vyhlíží rozuzlení ostře sledované kauzy, sociální sítě se zatím baví

Zatčení Romana Berbra odstartovalo masivní vlnu reakcí, kterými se fanoušci navzájem bavili prostřednictvím sociálních sítí. Štiplavých poznámek se objevilo opravdu mnoho a my jako ochutnávku nabízíme výběr toho nejlepšího, co nás v souvislosti s danou kauzou cvrnklo do nosu:
https://www.instagram.com/p/CGaX6Vsgo1z/

55 Comments

 • Mašinka

  Nikdo se zatím nevyjádřil k tomu, že „Běrběr i jevo komanda“ hospodařili s penězi od státu,
  ergo s penězi nás, občanů. Na jedné straně čtu plačtivý komentář o juniorských fotbalistech
  kteří se převlékají na tribuně, šatny, chudinky, nemaje, na straně druhé si kluby kupují hráče
  za miliony. Což takhle nechat čutálisty, ať si peníze vydělají sami a pak jejich hospodářství
  ignorovat, pak ať si dělají co chtějí, hospodařili by se svým a ne s cizím. To je ovšem daleko
  těžší a asi by je sledovalo víc očí uvnitř jejich „organizace“ . :-))

 • Svině

  Na každou svini se vaří voda,jen je mi divné,že u téhle svině to trvalo tak dlouho.První zkorumpovany rozhodčí a podívejte se kam až to dotáhl.Ano to je Česká republika.ps.a opět se z toho vykrouti

 • Anonym

  Jo to už říkal Gut Jarkovký a taky můj šéf. Ať ty čutálisti hrajou, ale za své a nikdo je neuplatí.

 • Anonym

  Jestli ho naoko exemplárně potrestají za statisíce, tak je to výsměch.. Není to zrovna moc tajemství, že bral 30 mil. za to , když nejmenovaný tým před léty vyhraje titul?. A k tomu bylo potřeba hezkých pár lidí.. Jojo nenažranče, vše zlé co v životě uděláš, najdeš znova na cestě.. Proč si asi myslíš, že francouzské podsvětí nikdy nebylo vyhmátnuté? Protože dělali ve dvou.. a to se neprovalilo .. Takže pro příště ve dvou jo??

 • Anonym

  Pokud nebude mít běžný fotbalový fanoušek možnost sledovat tv přenosy fotbalu bez placení OT Kelner tak se fotbal moc kupředu neposune. A kauza Berbr s tím souvisí.

 • ozdravíme fotbal

  Konečně spadla klec. Doufejme, že mříže budou neproniknutelné a český fotbal se začne uzdravovat.

 • Anonym

  Nevím proč, ale něco mi říká, že je opět velká bublina, která za pár týdnů splaskne, zjistí se, že zásah nebyl adekvátní, pár policistů se vyháže nebo potrestá a potom se někde nafoukne zase nějaká jiná bublina, aby zakryla tuto. No tak to u nás jde stále dokola.

 • Kotel vody je málo...

  TO je zcela prosté. Na jednu svini je voda uvařená rychle. Ale v tomto případě jde o několikahektarový vepřín. A nejsou to žádná selata, nýbrž pěkně tvrdí staří kanci.

 • Anonym

  neni to jen o Berbrovi.Hrajete třeba o záchranu a obrátíte se správný lidi na okrese nebo kraji a oni vám pošlou správnýho rozhodčího.Kde je poptávka tam je i nabídka

 • Anonym

  Estébáci a komouši vládnou ve všem – pane Bože, kdy už to skončí? Co tak zavést pro ty svině doživotí v nově otevřených uranových dolech, aby alespoň něco poritivního pro stát udělali (samozřejmě, že bych každému postavil domeček 1 + 1 v zadrátované oblasti v rámci uranových dolů, aby nemohli nakazit ostatní slušné lidi a další generace. A mohli by slavit zase v průvodu po obvodu drátů 1.Máj). Tadeáš

 • Anonym

  No uvidíme estli žijeme v právním státě.za ukradení 5rohliku,dostal bezdomovec 2 roky vězení.tito kryplove okrádali stát o stamiliony,kolik pak dostanou,když za rohlíky,chudák šel na dva roky do vězení.

 • Anonym

  Tuto zemi vedou a už dříve vedli estébáci.Showbyznys,sport,politiku,zkrátka vše,proto je tato země morálně v prdeli.

 • Anonym

  Přesně tak, teď je to nafouklá bublina a za chvíli ticho po pěšině, a ještě vysoudí od státu peníze, že mu jakoby nebylo nic prokázáno, prostě s..e jiný h…a

 • usama bin ladin

  ja bych si take rad kopnul a vzal bych si tu medajli co hulka vraci prezidentovi

 • Marty2019

  Zkorumpované to tady je hradem počínaje, tak ti drzí to zkouší i v podhradí, a některým se to i daří. Zkorumpovaný Pelta rozděluje dotace (čti peníze nás všech) mimo jiné kamarádům z hradu, Zemanovi našeptávači kradou ve velkém, Babiš krize nekrize vydělává stamiliony, tak co se divíme? Ryba smrdí vždycky od hlavy, a pořád se tu najde mnoho těch, kteří je volí a tím s nimi vlastně souhlasí. Za pár korun přilepšení na důchod nebo různé podpory.

 • Evžen Oněgin

  Hrozně dlouho to trvalo,ale konečně je tam,kde měl být už před několika lety.

 • Je to nákaza celé společnosti, covid – 19, je proti tomu obyčejná rýmička. Jak je možné ,že to to vyplavalo až teď.???!!!!

 • Anonym

  Babiš sice bohatne ale dotace jdou aspoň do jeho firem které platí nějaké daně a zaměstnávají hodně lidí……kdežto tihle darebáci kolem fotbalu běhají po sponzorech a ministerstvech aby ty peníze pak mohli ukrást. A jsou to peníze nás všech protože i sponzorský dar jsou peníze které mohly jít na výplaty. Berbr je již čtvrtý vysoký funkcionář fotbalu který půjde do tepláků. Jak dlouho to ještě budeme snášet ?

 • Svine

  Je to jedno která svina je u koryta. Jak na facru, tak v cele ČR. Vždycky to tak je, bylo a bude. A to neplatí pouze pro ČR, to je všude na světě.

 • Tom

  Tak ale už nebude muset krást jídlo, tam mu najíst dají. I teplo tam bude. Mám podezření, že tahle zima bude drsná. Já být bezdomovec, tak bych snad schválně udělal něco, za co by mě zavřeli.

 • Tom

  Tak ale za celých 30 mega bych ho netrestal, to nebylo celé pro něj. Hodně toho schramstli rozhodčí. Nebo si snad myslíš, že ti to dělají zadarmo?

 • podvodnici

  treba jeho kámoš hájek – rajhradice – korupce včetne vedeni obce – dotace , podvody , cca kazdej rok policejni mančaft jde nahoru ….

 • Anonym

  Nemyslíte tím náhodou, ať si čutálisti vydělávají na sebe sami, že budou sázet na vlastní zápasy a to je právě oč tu právě běží !!!!

 • Petr Majevský

  Celý sport,nejenom fotbal,je zkorumpovaný.Norští lyžaři-běžci-jsou všichni nemocní,Mají astma a musí brát léky na lepší dýchání.V Rusku dopinková aféra a hlavní viník v bezpečí v USA.Serena několikrát nebyla zastižena na sděleném místě pobytu,nic se neděje.Nezkorumpovanýsport snad jsou jenom kuželky a ani tím si nikdo nemůže být jist!Ve fotbale to platí o všech,v hokeji taktéž.O boxu ani nemluvím!

 • Anonym

  PROČ tak pozdě, se tady ptáme, no páč se někomu nedostalo v termínu úplatku, to se nedělá! Tedy to je sprosté.I soudci a policajti chtějí své , nu nepodělíš se,,,,pudeš. Když nebudou peníze na to nebo ono-třeba šatny , sekačky na trávník, už víme kam chodit za skladníkama, ti mají státní a jiné korunky uskladněné u sebe a v nemovitostech , stačí zaklepat na jejich dveře. Ostatně, vyžít s několika miliony, to bych nezvládl, to je na týden , co potom?Krást jak naši ministři a jiný odpad společnosti

 • změna k lepšímu

  Berbr je největší zlo,jaké mohlo potkat náš fotbal.Ale drží ho tam staré struktury z krajů a okresů.Ofs a kfs ovládají bývalí rozhodčí a proto je náš fotbal nemocný .Kdo je Berbr bývalý rozhodčí a STB.Podívejte se na vedení Kfs a Ofs všude samí bývalí rozhodčí.A to není dobré..Chtělo by to radikální změnu od spoda až nahoru.Vždyť na nejvyšší funkce na vedení fačr máme dost slavných bývalých reprezentantů.P.Nedvěd ,Petr Čech, Tomáš Ujfaluši .,Marek Jankulovski , aj.Ale to musí nastat změna.Za tohohle stavu do toho nikdo nepůjde. Vzpomente si na Ivana Haška ten raději od toho utek ,když viděl že nic nenadělá proti starým strukturám.Teď by to chtělo omladit na všech úrovních ,počínaje okresy a vedením FAČR konče.Jestli nevíte vznikla petice Výzva 2021 ,která se zabývá tímto problémem,prosím přečtěte si ji a pokud možno podepište.To je první krok ke změně.Děkuji za pozornost.

 • Posty na KFS

  Podívejte se jak bývalí rozhodčí řídí tyhle kraje.PFS Dušan Svoboda předseda,clen VV Ulrich Jiří Sč.kraj předseda Liba Miroslav předseda. JČ kraj Jan jílek .Plzeńský kraj předseda Roman Berbr. Pard.kraj Blaschke Michal kraj vysočina Vrzáček Miroslav předseda.A kdybych rozpitval OFs tak to bude podobné.Už by to chtělo něco s tím dělat nemyslíte?

 • Vážení, chci opravdu věřit, že lidé na okresech i krajích, byť jsou to ve většině případů jak současní tak bývalí sudí, nakonec pochopí, že nelze volit do čela lidi jako je Berbr a jemu podobní! Vždy jsou to oni, kdo tímto přístupem jen dokáží jedno!! Úbytek lidí ve fotbale, právě s odkazem na tohle svinstvo, které je podporované od zdola nahoru!!! Navíc jsou případy, kdy tihle předsedové mají zájem likvidovat ty, kteří nejsou loajální pro Berbovu politiku a navíc dělají VŠE, ABY TYHLE SLUŠNÉ A KOREKTNÍ LIDI DOKONCE VYŠTVALY Z VV JAK OKRESŮ TAK KRAJŮ. JEDNÍM Z TĚCHTO BERBROVÝCH PARAZITŮ PŮSOBÍ COBY PŘEDSEDA I V LITOMĚŘICKÉM OFS,ZVOUCÍ SE JAN NOVOTNÝ!!!! Navíc borec, který v r.2014 kandidoval v obci Čížkovice za KSČM,kde samozřejmě pro své nedobré charakterové vlastnosti nepochodil, když změnil v r.2018 dres a přestoupil do ODS, kde uspěl díky jeho 1.místu na kadidátce. Navíc v současných kraj. volbách se opět našel na posledním 30. místě téže partaje…Samozřejmě s s pár hlasy svých rodin. přátel.Takže tací lidé pracují a ovlivňují dle nastavených Berbrových not chod fotbalu jak v okresech tak v krajích!! Postačuje Vám to vážení k dokreselení charakteru těchto lidí???? Našlo by se toho víc, ale i tak tohle postačuje pro představení těchto jedinců…

 • Anonym

  Děkuji,na český fotbal bych se nedíval ani zadarmo,natož si platit nějaký kanál.

 • Anonym

  Kde jsi zaměstnán, ve Vodňanské drůbežárně. Máš štěstí že jsi nevlastnil Kostelecké uzeniny.

 • habaděj

  Estebácky z.m.r.d. a komouš…jen se divím že ho tam pořád toleruji. Ale, mohli by ho poslat do Ruska neb.sev. Koree. Tam by si snima „CHROCHTAL“!!

 • BOB

  To jako že když zloděj krádež zdaní, zaměstná pár lidí v zemědělství (třeba při pěstování konopí) , nebo desetinu z krádeže dá jako sponzorský dar na vaši výplatu – tak je vše v pořádku a budete ho volit?!!!

 • Anonym

  Ano s tím souhlasím. Tak to asi bude. Tyhle scénáře jsou u nás v Republice běžné. Jen výsměch lidem

 • Anonym

  Ta voda na tuhle svini se vařila tak dlouho, protože ostatní svině z jeho stáda vytahovali svími dlouhými rypáky kabel ze zásuvky.

 • Anonym

  A čemu se divíš? Vždyť si tu tzv. sametovou revoluci pečlivě naplánovali a ušili na míru. Jen oni a jejich rodiny měli kapitál.

 • fanoušek

  Když nebude stávající taťka Berbr, tak bude jiný taťka. Nebudme najivní.!!!
  Je to marný, je to marný, je to marný.

 • Audit

  Také by si měla expozitura posvítit na předsedu Malíka, ten nese za vše největší odpovědnost. Měli by udělat audit u finančního ředitele FAČR Kabelky.

 • jo

  Nevím jestli je Berbr takový idiot jak píší prestituti ,vždyť musel vědět že po něm jdou…

 • Cattani

  No pokud to má v kompetenci státní zástupce paní Bradáčová, tak bych se tak nebál. Věřím, že se s nimi moc párat nebude.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *