13/06/2024

Češi opět ve velkém vyrážejí na letecké dovolené, což znamená, že tuzemské aerolinky Smartwings budou mít opět hotové žně. Mají připravených desítky letadel, které budou pendlovat mezi českými letišti a oblíbenými letovisky. Letecká přeprava je jednoznačně tou nejbezpečnější, avšak takováto frekvence letů zkrátka každou sezónu přinese poměrně dramatické okamžiky pro některé cestující.

Přihodila se nepříjemná věc

Tu a tam se totiž stane, že letadlo musí nouzově přistát. Obvykle je to dáno tím, že se na palubě objeví nějaká ta porucha. Viděli jsme to v loňské sezóně několikrát. Někdy se potom technická vada odhalí ještě před odletem, což pak může vést k tomu, že nebozí cestující čekají desítky hodin na letišti. S takovými okamžiky je zkrátka potřeba počítat.

V letošní sezóně to začalo poměrně brzy. Dramatické chvíle prožili cestující na palubě letadla, které mířilo z egyptské Hurghady do Prahy. Také to se nevyhnulo neplánovanému nouzovému přistání na řeckém ostrově Rhodos. Důvodem však tentokrát nebyla porucha, nýbrž problémy jedné z cestujících.

Jedné z paní na palubě se udělalo opravdu, ale opravdu hodně zle. Najednou celá zbělala a nikdo nevěděl, co si počít,” uvedla další z cestujících pro server Epřehledně.cz. “Byly to opravdu těžké chvíle.

Lidé to zvládli s nadhledem

Palubní personál se však zachoval profesionálně. Jedna z letušek se přes palubní rozhlas zeptala cestujících, zda mezi nimi náhodou není nějaký doktor. Shodou náhod tam jedna doktorka skutečně byla a poskytla první pomoc, ovšem dodala, že to rozhodně stačit nebude.

V tu chvíli bylo vše na kapitánovi letadla, který se rozhodl, jak nejlépe mohl. Let odklonil na nejbližší vhodné letiště na ostrově Rhodos, kde se poměrně rychle přistálo. Také pozemní personál zareagoval skvěle, jelikož po přistání byla okamžitě k dispozici sanitka. Ženu dali na nosítka a odnesli. Spolu s ní vystoupila i její rodina. Letadlo nakonec s určitým zdržením pokračovalo do Prahy.

Čtěte také: Chorvatsko zasáhla přírodní katastrofa. Má cenu tam vůbec jezdit?

Ačkoliv Smartwings nemá mezi cestujícími tu nejlepší pověst, v tomto případě se vše zvládlo na jedničku. Ani pasažéři neměli nejmenších námitek. Dobře věděli, že tohle se může přihodit každému. Let potom probíhal bez problémů a nakonec byl kapitán odměněn i typickým českým potleskem.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *