15/06/2024

V českých obchodech se začíná projevovat další velký nešvar. Ukazuje se totiž, že se do České republiky vozí mimořádně nekvalitní olivový olej. Ten se sice prezentuje pod nejrůznějšími značkami, které vypadají honosně a které slibují tu nejvyšší možnou kvalitu, ale opak je pravdou.

Opět se pochybilo

Možná už jste si také někdy říkali, že když jste v některé z jižních zemí Evropy, chutná vám tam olivový olej úplně jinak, než když si ho koupíte u nás. A to i v případě, že sáhnete po opravdu kvalitním a drahém. Pokud ale třeba v Itálii nebo Chorvatsku sáhnete prakticky po jakémkoliv oleji, můžete si být jisti špičkovou kvalitou.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce už před časem zjistila, že výrobci a obchodníci na olivových olejích ve velkém šidí. Za extra panenský olivový olej totiž vydávají mnohem horší kvalitu, a to klidně o několik tříd. Zkušení zákazníci potom poukázali na to, že třeba Kaufland je schopen prodávat zcela obyčejný olivový olej za 300 Kč, zatímco to samé dostanete v Itálii za tři eura, tedy nějakých 75 Kč.

Tentokrát podle všeho došlo k dalšímu průšvihu, a to u skutečně velmi známé značky. Obchodní řetězec Globus oznámil, že stahuje Extra panenský olivový olej Kaiser Franz Josef Exclusive. Ten je velmi drahý a mezi zákazníky oblíbený.

Opravdu špatná kvalita

Důvodem ke stažení výrobku je jeho nevyhovující kvalita. Z preventivních důvodů stahujeme výrobek uvedené šarže,” uvedl Globus s odkazem na šarži číslo 23052E04 s datem spotřeby do 21. května 2025. Ale kdo ví, jestli se to netýká ještě většího množství výrobků.

Čtěte také: Velký obchodní řetězec v Česku stahuje oblíbený výrobek. Nesmíte ho použít, jinak to bude hodně zlé

Vše je řečeno velmi vágně, jelikož řetězec produkt stáhl z vlastního rozhodnutí a dal zákazníků možnost ho vrátit, byť jen s předložením účtenky. Podle všeho se asi zase provalilo, že se tu prodával drahý produkt, který ovšem nesplňoval to, co slibuje. Pravděpodobně se prodával i v dalších obchodech, které o stažení neinformovaly. Nelze však vyloučit ani jeho závadnost. Vše se zkrátka tutlá, aby poškození značky bylo co nejmenší. Možná by ale bylo lepší, kdyby se výrobci konečně chytili za nos a začali dodávat prvotřídní produkt, který slibují.

Foto: Shutterstock

1 názor u článku “České obchody prodávaly děsivý olej. Češi ho kupovali na kvanta. Nesmíte ho použít, jinak to schytáte

  1. Tak a pak se všechny duvy, že si Češi jezdí na nákup do Německa. A proč ne, tady ta kvalita silné, ale.silne pokulhává. Chtělo vy to více kontrol a fakt velmi přísně tresty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *