26/05/2024

V poslední době se stahováním nejrůznějších produktů z českých obchodních řetězců doslova roztrhl pytel. Nejde přitom už pouze o potraviny, ale i řadu jiných výrobků. Manipulace s nimi může být pro zákazníky a spotřebitele velkým ohrožením.

Limity byly překročeny

Přesně to se teď přihodilo také oblíbenému řetězci Action, který se vyznačuje tím, že prodává zajímavé kousky za více než příznivé ceny. Řadu produktů prodává po 29 korunách a tisíce položek tam stojí do 50 Kč. Není divu, že Češi tento relativně nový řetězec doslova milují.

Vzhledem k ceně by se však nikdo neměl příliš divit, že čas od času dojde k průšvihu. Tentokrát jde o sadu kuchyňského nádobí, které je plné roztodivných chemikálií. Na něčem takovém člověk příliš nechce jíst.

Testování produktu ukázalo, že migrace primárních aromatických aminů překročila regulační limity. Proto bylo rozhodnuto o stažení produktu z trhu pro veřejnou bezpečnost,” uvádí Action na svém webu.

Zkontrolujte si číslo

Podle všeho jde o šarže 2023-10207, které se měly prodávat přibližně od začátku tohoto roku. Pakliže máte nádobí z tohoto řetězce doma, zkontrolujte si číslo šarže na obalu výrobku.

Je otázkou, proč testování produktů neprobíhá před tím, než jsou uvedeny do oběhu, ale až s mnohaměsíčním zpožděním. Je však také možné, že na se na problém přišlo v některé z dalších zemí, kde Action působí. Všude totiž prodává prakticky stejné zboží.

Čtěte také: Billa má problémy, zákazníci si stěžují. Obchod jako za socíku. A co teprve ten přebalenej hnus z Penamu

Obchod se každopádně za pochybení omlouvá a pochopitelně nabízí to, že vám za výrobek vrátí zpět peníze. Stačí ho přinést do kterékoliv prodejny, a to i bez účtenky, kterou si mnoho lidí u takovýchto produktů neschovává.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *