20/04/2024
David Limberský

"David Limberský" by Vachovec1 is licensed under CC-BY-SA-4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“David Limberský” by Vachovec1 is licensed under CC-BY-SA-4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kvůli zranění se nemohl zapojit do dvanáctého kola Fortuna ligy, v rámci něhož změřila Viktoria Plzeň síly s Mladou Boleslaví. Musel jen nečině přihlížet, jak jeho spoluhráči na venkovním stadionu spalovali jednu vyloženou šanci za druhou a následně prohráli vinou pokutového kopu v posledních vteřinách nastavení. David Limberský se bezprostředně po utkání cítil frustrovaný a penaltu považoval za nesprávnou. Svým fanouškům na Instagramu emotivně sdělil, že končí s fotbalem.

Co se vlastně stalo?

Hosté vstoupili do zápasu s Mladou Boleslaví mnohem aktivněji, nicméně svou herní převahu nedokázali přetavit ve výraznější gólový rozdíl. Po 29. minutách hry se do soupeřovi sítě trefil Jan Kopic a to byla také jediná branka, kterou diváci v prvním poločase spatřili.

Do druhé půle vlétli domácí jak uragán a dokázali Plzeňanům poměrně rychle odpovědět. Ve 48. minutě srovnal skóre na výsledkové tabuli Jan Budínský. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a tudíž byla divácky velmi atraktivní.

Rozhodující branka padla až v samotném závěru, konkrétně druhé minutě nastavení. Do samostatného úniku se vydal mladoboleslavský Jiří Klíma, který se však k zakončení nedostal. Proti němu totiž vyběhl brankář Aleš Hruška a došlo ke střetu, jenž posléze zkoumal i videorozhodčí Miroslav Zelinka.

Verdikt byl jednoznačný – Hruška protihráče fauloval a byl proto nařízen pokutový kop. Ten bez problémů proměnil ruský kanonýr Nikolaj Komličenko a Mladá Boleslav tedy zvítězila 2:1.

Zraněný Limberský s VAR nesouhlasil

Jak už bylo řečeno v úvodní pasáži, tak David Limberský nemohl v dresu Viktorie nastoupit, jelikož se momentálně léčí ze zdravotních potíží. Zápas ale samozřejmě sledoval a “penaltový” zákrok mu rovněž neunikl. S výrokem hlavního sudího ve spolupráci s VAR zásadně nesouhlasí.

Odpískaný faul Aleše Hrušky vzbudil pozdvižení napříč celým fotbalovým spektrem v České republice a názory se liší. Limberský se vyjádřil poměrně jasně. Radek Příhoda, bývalý skvělý rozhodčí, však za verdiktem svého kolegy z branže stojí.

Jaký názor máte vy? Napište nám do komentářů.

Zdroj: Instragram