15/07/2024
Isaac Promise

By AntalyasporFC - Own work, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

By AntalyasporFC – Own work, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Někdejší spoluhráč Milana Baroše a také kapitán nigerijské reprezentace do 23 let náhle zemřel. Fotbalista, který dosáhl mezinárodních úspěchů, zkolaboval při nočním posilování v útrobách svého domu. Bylo mu teprve jednatřicet let. Celá země pro něj truchlí.

Dovedl Nigérii k olympijské medaili

Isaac Promise patřil k nejvýraznějším tvářím nigerijské fotbalové školy. Prošel mládežnickými kategoriemi domácího Grays International a poté zamířil do světa. V podstatě celou kariéru strávil v Turecku, kde si během dvouletého působení v Antalyasporu zahrál po boku českého útočníka Milana Baroše.

Promise toho v dospělé reprezentaci mnoho neodehrál. Zabodoval ale v národním výběru Nigérie do 23 let, který se představil na Letních olympijských hrách v Pekingu (2005). Tehdy v roli kapitána dovedl tým až do samotného finále. Tam změřil síly s Argentinou, v jejíž barvách nastoupil i slavný Lionel Messi. Nigérie nakonec prohrála rozdílem jediné branky, nicméně i medaile stříbrná byla obrovským úspěchem.

Zdroj: AA.com