27/05/2024

By Вячеслав Евдокимов - fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56099327 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalisty pražské Sparty čekala tradiční volba nejlepšího hráče uplynulé sezóny. Pozornost upoutal hlavně Bořek Dočkal, když zvolil Václava Kadlece, či Guélor Kanga, který označil sám sebe.
By Вячеслав Евдокимов – fc-zenit.ru, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fotbalisty pražské Sparty čekala v rámci ankety Cena kabiny tradiční volba nejlepšího hráče uplynulé sezóny, jíž s těsným náskokem dvou bodů před Adamem Hložkem ovládl mladý slovenský obránce Dávid Hancko. Pozornost na sebe ovšem upoutali ještě dva další hlasující. Zatímco navrátilec do sestavy Bořek Dočkal symbolicky zvolil Václava Kadlece, který po sérii zdravotních komplikací bohužel ukončil kariéru, gabonský záložník Guélor Kanga za krále ročníku poněkud překvapivě označil sám sebe.

Kanga se za vyřčení vlastního jména evidentně nestydí

AC Sparta Praha na sociálních sítích vyhlásila Cenu kabiny, v rámci které samotní fotbalisté každoročně rozhodují o nejlepším hráči uplynulé sezóny. Hlasování jednotlivých aktérů bylo napínavé až do konce, sveřepí souboj pak svedla především dvojice mladičkých talentů Dávid Hancko a Adam Hložek. V anketě nakonec zvítězil slovenský zadák, jemuž svůj hlas poskytlo osm spoluhráčů, zatímco rekordman z Ivančic získal “pouze” šest nominací. Nad konečný výsledkem nicméně nesmutnil, protože sám svého týmového kolegu označil za hlavního strůjce letenského vzestupu. K tomuto názoru se přiklonil například i Filip Panák.

Hned za výše zmíněným tandemem skončil devětadvacetiletý záložník Guélor Kanga, který obdržel čtyři hlasy. Jeden si nadělil sám a jelikož tak učinil s ledově klidným výrazem v obličeji, pro některé fanoušky ztratil veškeré sympatie. Svérázný rodák z gabonského města Oyem tímto sebestředným gestem mnohé zklamal, na druhou stranu si však větší počet nominací vzhledem k průběhu sezóny opravdu zasloužil. Vždyť právě on na podzim vládl klubovým statistikám a stejně se mu dařilo taktéž mezi nejlepšími střelci celé Fortuna ligy. Jaro měl sice o něco chudší, sezónu ale i tak zakončil s dvanácti přesnými zásahy a pěti gólovými asistencemi.

Dočkal nezapomněl na loučícího se kolegu

Jednatřicetiletý navrátilec do sestavy Sparty, který dlouho bojoval se závažným zraněním a následnou rekonvalescencí, se k volbě nejlepšího hráče uplynulého ročníku postavil rovněž netradičně. Na rozdíl od Guélora Kangy ovšem překvapil velice příjemně. Bořek Dočkal totiž hlasoval pro Václava Kadlece, jehož sportovní cesta vinou dlouhodobých zdravotních problémů skončila předčasně. Srdce někdejšího útočníka německého Frankfurtu či dánského Midtjylland při shlédnutí videa bezpochyby zaplesalo.

Oficiální Youtube kanál pražské Sparty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *