23/05/2024

Zdroj: Pixabay.com

Zatímco o vítězi základní části Extraligy bylo rozhodnuto s výrazným předstihem, na chvostu tabulky nás čeká nelítostné drama až do konce. Tři kluby se poperou o setrvání mezi elitou a šance mají v podstatě vyrovnané.
Zdroj: Pixabay.com

Zatímco o vítězi základní části Extraligy bylo rozhodnuto s výrazným předstihem, na chvostu tabulky nás čeká nelítostné drama až do konce. Ve hře o setrvání mezi elitou zůstávají hned tři kluby – HC Dynamo Pardubice, Rytíři Kladno, HC Verva Litvínov – a šance jsou naprosto vyrovnané. Komu se nakonec poštěstí a kdo naopak opustí ledové kluziště se svěšenou hlavou? Sázkové kanceláře se zřejmě pořádně namlsají.

Vítkovice se na poslední chvíli vykoupily, ostatní nikoliv

Návštěvníkům ostravského hokejového stadionu spadl během úterního večera obrovský kámen ze srdce. HC Vítkovice Steel s přehledem porazily Karlovy Vary v poměru 8:2, díky čemuž si předčasně zachránily kůži mezi elitou. Do posledního zápasu proti Hradci Králové tak mohou nastoupit s pocitem, že nejhorší možný scénář určitě nenastane.

Kde se rodí vítězové, tam zákonitě musejí být také poražení. Pardubice nestačily na Spartu, které v prodloužení podlehly 1:2. Litvínov si zadělal na problémy, když prohrál s Olomoucí 1:3. Nesmíme opomenout ani kladenské Rytíře, kteří sice v zápase proti Mladé Boleslavi uhráli dva body, nicméně ze dna tabulky je to bohužel nevystřelilo.

Sestupová matematika Extraligy

Kladno i Litvínov mají na kontě 60 bodů a jejich vzájemný zápas z posledního kola rozhodne o tom, kdo se bude muset stěhovat o soutěž níž. Venku z problémů však nejsou ani Pardubice, které zatím posbíraly o jeden bod více. Jaké scénáře mohou nastat?

Sestoupí Litvínov

  • Litvínov prohraje v základní hrací době a výsledek Pardubic už nebude hrát roli.
  • Litvínov prohraje v prodloužení nebo samostatných nájezdech a Pardubice získají alespoň bod.

Sestoupí Kladno

  • Rytíři prohrají v základní hrací době.
  • Rytíři prohrají po prodloužení nebo samostatných nájezdech.

Sestoupí Pardubice

  • Pardubice prohrají v základní hrací době a Kladno zvítězí v prodloužení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *