16/07/2024

Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

S ohledem na dosavadní výkony v jarní fázi Fortuna ligy je 1.FK Příbram horkým kandidátem na sestup o třídu níž. Kritickou situaci má uhasit Pavel Horváth, jenž byl jmenován do funkce hlavního trenéra.
Autor: David Sedlecký – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

S ohledem na dosavadní výkony v jarní fázi Fortuna ligy je 1.FK Příbram horkým kandidátem na sestup o třídu níž. Jeden jediný bod po čtyřech odehraných kolech opravdu není dobrou vizitkou. Vedení klubu na výsledkový zmar reagovalo odvoláním hlavního trenéra, za něhož poměrně dlouho hledalo adekvátní náhradu. Pomyslného žolíka si nakonec vylosoval Pavel Horváth, který si tak v roli lodivoda odbude prvoligovou premiéru. Bude úspěšná?

V Příbrami mají konečně jasno

Prezident příbramského fotbalového klubu Jaroslav Starka byl v otázkách hledání nového kouče skutečně velmi aktivní. V médiích kolovaly informace, že jedná se zkušeným Karlem Jarolímem a následně i s jeho dvěma syny. Ještě před pár dny se zdálo, že středočeské mužstvo povede Bohumil Pánik. U všech zmíněných pánů však dostal Starka košem.

V momentě, kdy se situace zdála býti neúnosná, vstoupil do hry další zajímavý člověk, který za sebou už jisté trenérské zkušenosti má, nicméně v první lize dosud žádný klub nevedl. Pavel Horváth, rodák z Prahy a klubová legenda Viktorie Plzeň, se po skončení kariéry profesionálního sportovce rozhodl převzít otěže a zúročit zkušenosti, které doma či v zahraničí nasbíral.

V roce 2015 si vzal pod svá křídla fotbalisty Jiskry Domažlice, následně se přesunul zpět do Viktorky jako asistent hlavního kouče, nějakou dobu působil u Baníku Sokolov a poslední měsíce strávil jako mentor juniorů právě ze Západu Čech.

Pavel Horváth a nejednoduchý úkol

Před Pavlem Horváthem nyní stojí opravdová výzva – zachránit klub, jemuž zcela reálně hrozí sestup do nižší soutěže. Jak v tomto směru obstojí? Sám vysloužilý záložník věří, že co možná nejrychleji najde cestu, která povede k lepším výsledkům. Nicméně si nebudeme nic nalhávat, současná situace je více než kritická.

Kromě Opavy už Příbrami všechny týmy ze spodních pater výrazně odskočily a dokonce i zmíněný moravskoslezský klub má na jaře lepší bilanci. Do karet Horváthovi nehraje ani fakt, že všechna budoucí utkání Fortuna ligy se pravděpodobně odehrají bez divácké kulisy (pokud nedojde k jejich úplnému zrušení). A právě podpora v hledišti je tím, co celek v tomto rozpoložení proklatě potřebuje.

Zdroj: 1.FK Příbram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *