24/06/2024
Dokument

Zdroj: Pixabay.com

Rezervní tým Sparty se v přípravném zápase utkal s béčkem Slovanu Liberec a pohodlně zvítězil. V sestavě se ovšem neobjevil zlobivý hoch Martin Hašek, což může znamenat vyjednávání o přestupu.
Zdroj: Pixabay.com

Že by se přeci jen dočkal? Martin Hašek šel v zimě tvrdě za přestupem do zahraničí, nakonec si ovšem vysloužil jen přesun ke sparťanské rezervě. Ta v sobotu nastoupila do přípravného utkání proti béčku Slovanu Liberec, nicméně mladý záložník se na trávníku ani lavičce náhradníků neobjevil. To může značit buďto zdravotní potíže, nebo vymodlený přestup za “lepším”.

Martin Hašek si v zimě pořádně zavařil

Martin Hašek na podzim nastoupil k šestnácti ligovým zápasům, vstřelil pět branek a na další čtyři přihrál. I proto kolem něj během zimní pauzy kroužilo hned několik zahraničních týmů a ani AC Sparta Praha se případnému prodeji nebránila. Nicméně žádná z došlých nabídek vedení klubu neoslovila, což rodáka z Liberce hodně naštvalo.

Jelikož si přál odejít do izraelského Maccabi Haifa, rozhodl se na protest proti vrchnosti neodjet na soustředění a o svých plánech nedal nikomu dopředu vědět. Napětí na Letné se v tu chvíli dalo doslova krájet. Sportovní ředitel Tomáš Rosický si v následném tiskovém prohlášení nebral servítky a společně s ostatními členy vedení rozhodl o tom, že Martin Hašek odehraje jaro v kádru B týmu.

Sparta nakonec přeci jen polevila a dovolila rebelujícímu fotbalistovi, aby vyrazil vyjednávat do Izraele na vlastní pěst. Ten tak skutečně učinil a přestup byl znovu na spadnutí. Pak ale dohoda z neznámých důvodů definitivně padla. Zákulisní zdroje hovoří o tom, že si čtyřiadvacetiletý záložník na poslední chvíli řekl o víc peněz, což představitelé Maccabi nehodlali akceptovat.

Fotbalista se možná přeci jen dočká

Martin Hašek tedy zakotvil v rezervě Sparty, což si na počátku přestupového období určitě nepředstavoval. Nyní mu však možná svitla naděje na zářivější budoucnost, jelikož do přípravného klání proti Slovanu Liberec B překvapivě nenastoupil a nebyl ani na lavičce náhradníků. Možných vysvětlení se nabízí hned několik.

Možná má krátkodobé zdravotní potíže. Třeba se nepohodl s trenéry a ty jej vyřazením ze sestavy potrestali. Dost možná ale ucítil šanci přestoupit na poslední chvíli do některé z evropských fotbalových soutěží. Moc prostoru pro výběr mu už ale nezbývá. Otevřené okénko zůstává už jen v Bulharsku, Polsku a na Ukrajině, přičemž k uzávěrce dojde v horizontu jednoho týdne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *