Neděle, 4 června
Shadow

Martin Hašek nenastoupil za rezervu Sparty, to možná značí odchod

Zdroj: Pixabay.com

Že by se přeci jen dočkal? Martin Hašek šel v zimě tvrdě za přestupem do zahraničí, nakonec si ovšem vysloužil jen přesun ke sparťanské rezervě. Ta v sobotu nastoupila do přípravného utkání proti béčku Slovanu Liberec, nicméně mladý záložník se na trávníku ani lavičce náhradníků neobjevil. To může značit buďto zdravotní potíže, nebo vymodlený přestup za „lepším“.

Martin Hašek si v zimě pořádně zavařil

Martin Hašek na podzim nastoupil k šestnácti ligovým zápasům, vstřelil pět branek a na další čtyři přihrál. I proto kolem něj během zimní pauzy kroužilo hned několik zahraničních týmů a ani AC Sparta Praha se případnému prodeji nebránila. Nicméně žádná z došlých nabídek vedení klubu neoslovila, což rodáka z Liberce hodně naštvalo.

Jelikož si přál odejít do izraelského Maccabi Haifa, rozhodl se na protest proti vrchnosti neodjet na soustředění a o svých plánech nedal nikomu dopředu vědět. Napětí na Letné se v tu chvíli dalo doslova krájet. Sportovní ředitel Tomáš Rosický si v následném tiskovém prohlášení nebral servítky a společně s ostatními členy vedení rozhodl o tom, že Martin Hašek odehraje jaro v kádru B týmu.

Sparta nakonec přeci jen polevila a dovolila rebelujícímu fotbalistovi, aby vyrazil vyjednávat do Izraele na vlastní pěst. Ten tak skutečně učinil a přestup byl znovu na spadnutí. Pak ale dohoda z neznámých důvodů definitivně padla. Zákulisní zdroje hovoří o tom, že si čtyřiadvacetiletý záložník na poslední chvíli řekl o víc peněz, což představitelé Maccabi nehodlali akceptovat.

Fotbalista se možná přeci jen dočká

Martin Hašek tedy zakotvil v rezervě Sparty, což si na počátku přestupového období určitě nepředstavoval. Nyní mu však možná svitla naděje na zářivější budoucnost, jelikož do přípravného klání proti Slovanu Liberec B překvapivě nenastoupil a nebyl ani na lavičce náhradníků. Možných vysvětlení se nabízí hned několik.

Možná má krátkodobé zdravotní potíže. Třeba se nepohodl s trenéry a ty jej vyřazením ze sestavy potrestali. Dost možná ale ucítil šanci přestoupit na poslední chvíli do některé z evropských fotbalových soutěží. Moc prostoru pro výběr mu už ale nezbývá. Otevřené okénko zůstává už jen v Bulharsku, Polsku a na Ukrajině, přičemž k uzávěrce dojde v horizontu jednoho týdne.

33 Comments

 • Pedro

  Ale prd, je v B týmu? Je, takže TR má splněno. Proč by měl ale hrát, když nechce být ve Spartě? Čas v B – týmu mají dostat ti, kteří chtějí za Spartu hrát

 • Jandík Bohumil

  Toto si dovolit zaměstnanec tak je na hodinu na dlažbě,tak nevím na co Sparta čeká a žádný přestup bych mu nepovolil!

 • Anonym

  Pokud bere kanga několika násobně víc než jiní hráči tak bych tam taky nehrál…viz Šural

 • Anonym

  Když jsem slyšel v pořadu Ušák výroky otce Haška, tak se ani nedivím po kom to dítě je !!!

 • Hans

  Takže ty na jednu stranu upozorňuješ, že běžně by byl zaměstnanec na hodinu na dlažbě, ale jeho naopak chceš držet v „zaměstnání“? Nejsi ty náhodou schizofrenik? Nebo Sparťan, to vyjde na stejně…

 • Zelenáč

  Myslím si, že je drzý a namyšlený spíše po strýcovi. Ať se vyplatí ze smlouvy a jde kam chce. Pro nás neznamená vůbec nic a pochybuji , že by někdy zářil. Je to béčkový fotbalista.

 • Anonym

  V normálním zaměstnání by skončil hned a bez odstupného!Fotbal je něco jiného.Bohužel…

 • Anonym

  Ne jenom v tabore spartanskem,ale v celem ceskem fobale.Viz vykony rozhodcich!

 • fotbal

  Už konečně přestaňte z fotbalistů,kteří by před pár lety hráli tak za Aritmu dělat playery a vymýšlet systémy,represing atd.

 • Pavson_kuc

  Já bych na toho Haška neplival. Jasně, vůči kabině to je krajně nefér a není to věc, která by šla obhajovat, tvrdý postoj klubu je v takových případech nutný. Ale… to platí v normálním klubu. Kolega, který sedí se mnou v kanclu má nej kámoše ve Spartě a to na docela vysoké pozici, takže o odvolání některých trenérů a jiných událostech jsme věděli dříve, než novináři. A mimochodem, je to jeden z mála, který má sebereflexi na takové úrovni, že dokáže přiznávat chyby. Což se ve Spartě, hlavně ve vedení, moc nenosí, takže očekávám, že tam dlouho nebude… Chápete, že jmenovat bohužel nemohu, ač jména znám. Jestli mi budete věřit a nebo si budete myslet, že kecám, mi je úplně jedno. Takže pochybovačům rovnou říkám, nečtěte to a nekomentujte, nemá to cenu. U ostatních budu rád, když se vyjádří. Za mě je celá ta situace velká sranda, protože fandím soupeři (a fakt to není Slavia). A zároveň je to poučení, jak se nemá vést klub, firma…

  1. Tohle není spor kabiny a Haška, o tom to vůbec není, tam nikdy žádný větší problém nebyl. Kabina to jen odskákala a info které dostává a je nucená prezentovat, je názor ČÁSTI vedení Sparty, nikoliv pravda (mimochodem stejný přístup byl Olomouc/Pilař, kde to vygradovalo tou absurdní tiskovkou, na kterou hráči vůbec nechtěli jít).

  2. Hlavní důvod sporu je to, že vedení Sparty Haškovi něco slíbilo a pak to opakovaně odmítalo plnit a tvářilo se, že je to normální (mimochodem stejný průběh měly všechny poslední spory hráčů se Spartou). A ten si nechtěl nechat kálet na hlavu. Vedení Sparty je rozdělené na názorové skupiny, které se neustále hádají a nebo se někdy pro jistotu nebaví vůbec. Stejné dohady měli ohledně Haška a jak to dopadlo je vidět. Jen tak mimochodem, tento spor vznikl a žil mimo osobu Křetínského.

  3. Co se odehrálo ohledně přestupu do Izraele, průběh a důvod, že se nedomluvili neznám. O to nemluvil (má od něj starší info, kdy to na tento přestup ještě nevypadalo). Je otázka, jestli to bylo o penězích a nebo něčem jiném. Případně zda to jen nebyla nějaká hra s tím, že tam nikdy jít nechtěl.

  4. Už v obecné rovině. Velice těžko lze kritizovat Rosu. Dostal se mezi mlýnská kola. Chce se s každým domluvit a vyhnout se sporům a těmto žabomyším válkám uvnitř klubu, ale jaksi to nejde (Sparta mě prostě připomíná klasický korporát…). Není pravda, že rozhodnutí jdou za ním. To je opět jen mediální prezentace, protože byli kritizování za to, že není jasné, kdo má jaké pravomoce a zodpovědnost, kdo dělá rozhodnutí. Tak se tváří, že je dělá Rosa, ale není to tak, kecá do toho x lidí a rosa je trochu submisivní vůči těmto psychopatům. Jílek taky nebyl jeho volbou, ale pak souhlasil, měl připravené jiné trenéry a ty mu shodili ze stolu (údajně zahraniční, ale kvalitní, žádného zmrzlináře). Čistě práce Rosy je třeba Karlsson, ale pak už toho moc není.

  Tedy ergo věřit oficiálním vyjádřením Sparty je stejné, jako věřit oficiálním vyjádřením Babiše a jeho souputníků…

 • Hans

  Haškové jsou jiní, ale jsou vychovaní lépe, než většina osob ve fotbalovém prostředí…

 • Haškův kámoš

  Do Izraele odletěl sám a že se vrátil s nepořízenou,je jen na něm.Sparta mu v přestupu nijak
  nebránila a izraelci k tomu dali jasné stanovisko.On si myslel,že z nich vyždíme víc a spletl se.
  Kolega taky nebude velký sparťan a ten jeho „kolega“,o tom bych raději pomlčel „velký charakter“.

 • moravak77

  moje řeč…. když nekop Kanga může brát tolik, tak hráč , co hraje vedle něj a má stejné kvality, proč nemůže brát víc.

 • Anonym

  co to je za nesmysl? Dostal HAšek co si dojednal? Dostal. Tak proč my Češi máme pořád potřebu koukat co má druhej….

 • moravak77

  konečně rozumný názor. Já to vidím podobně a to ani nemusím být uvnitř klubu. Nějak mi tam nesedí ani role Hřebíka a samozřejmě dalších lidí. Rosu do toho nepočítám, protože to je inteligentní člověk a má Spartě co vracet. Neudělal by pro ni nic špatně. Jen je škoda, že mlčí, že nezačne mediálně řešit věci, postavit na svoji stranu věrné fanoušky a postavit je proti škůdcům Sparty. Já v čele škůdců vidím Hřebíka a to mi nikdo nevymluví

 • Josef Vrbka

  Moc mě mrzí současný stav ve Spartě Fandím ji už víc jak 60 let. Je to špatné, ale jak mnozí říkají, dovolit si to v práci tak letí a ani hladový pes by si od něj kůrku hleba nevzal. U fotbalu je to jinak. Má smlouvu a tu by měl plnit, pokud ji plní klub, tedy platí dle smlouvy. Že jsou tam jiné platby to přece věděl než podepsal přestup do Sparty. Proč nešel do Slávky? Do Polska taky ne, přestup končil v pondělí a tak jedině nějaké zakarpatí. Proč nechce pomoct Spartě? Jeho otec vedel na Spartě po odvoláné Chovance s velkým náskokem a nakonec titul nezískal. Teď kecá.

 • Pepek

  No úplně hledím. Na to, že jsi jistě chytrý chlap na svém místě, je mi podivné jak podrobně věříš zprostředkované informaci o tom jak to ve Spartě chodí. To úplně přesně neví ani kámošův kámoš.
  Ale jsem za Tvé slova rád. V diskuzi je málo toho co jde číst.
  Každopádně, slíbené je sice dobré, ale musí být i adekvátní pro obě strany. Takže pokud se první ozval maďar, nebylo to porušení slibu, ale odmítnutí, které mělo opodstatnění.
  Odmítnutí testů, vybavení, nástupu do přípravy je ze všech stran nepřípustné, to si nebudeme říkat a je zbytečné to porovnávat s prací ve firmě.
  Přestupy hráči řeší normálně během přípravy, jde jen o to jaký a jak je pracovitý agent. Že agent Haška je kokot, který má 50% podíl na tomto průseru je také jasné.
  Profesionalita chybí oboum Haškům, což potvrdili chováním. Kdyby byl takový borec, za jakého se považuje za podpory svého otce, přestoupil by už loni z Bohemky.

 • Fanda

  Mám už něco za sebou a věřím panu Kotalovi, že si do toho nenechá kecat. Pan Ježek, když mazáci neposlouchali postavil mladíka Skuhravého a ten dal gól Barceloně, s nikým se nepáral a zavřel všem pusu. Na výběr ze zdravých hráčů v A týmu, v B týmu a dorostu má dost. A hlavně z hráčů, kteří chtějí hrát a vedení je nesmí ničit,.

 • Vláďa

  Je zajímavé, že názor Rezka citovaly všechny noviny a názor Šmicra, který řekl, že vedení Sparty nesplnilo co Haško slíbilo nikde zveřejněn nebyl.Oba mluivili v Tiky-tace minulé pondělí. Vždy když je řečena jen jedna pravda takto smrdí.

 • Anonym

  Co si myslí kokot dřevěný,narval bych ho do mychelinky tahat pneumatiky,hajzla,nic jiného si nezaslouží.Č…K

 • ExJ

  Zajímavý názor, ale vzbuzuje ve mě spíše pochybnosti pravosti zdroje ve stylu jedna paní povídala.
  Údajně se ve vedení Sparty vytvořili názorové skupinky… – a pro vaši představu, kolik lidí obsahuje tento virtuální pojem „vedení Sparty“?
  Podle mě je to o několika málo jednotlivcích, nikde jsem nezaslechl informaci, že vedení Sparty je o desítkách osob.

  Proto si neumím představit, že by se z těchto několika málo osob tvořili nějaké skupinky…
  Problém bude trošku jinde, v minulosti (začátcích řízení Sparty Dr. Křetínským) a i když se to kompetenčně v poslední době obrací na správnou cestu, bude asi ještě nějaký čas trvat než se to projeví i na výstupu (jistá setrvačnost zde funguje patrně více než je záhodno).

  Zbytečné a plytké keci o J. Hřebíkovi jsou pouze vyjádřením zhrzeného snad ani ne fanouška Sparty. J. Hřebík už dávno nemá žádný vliv na chod klubu, ba dokonce už ani neprobíhají porady či naslouchání panu Hřebíkovi od Dr. Křetínského. V neposlední řade J. Hřebík aktuálně řeší své osobní zdravotní záležitosti a myslím, že fotbal pro něj není momentálně No.1.

  Je pro mě záhadou, že tolika lidem stojí za to si do Sparty kopnout a svojí „zaručenou“ informací takřka z kuchyně zde šířit svoje pochybné názory.

  A pro kolegy z druhého břehu – Sparta je momentálně v asi nejhorší novodobé krizi. A i přes to se pořád pohybuje okolo vrchní poloviny tabulky.
  Slavia v době své ne tak úplně dávné krize bojovala o holý život, o sestup do 2. ligy.

  Není krize jako krize…

 • X

  Plno keců a všichni víte prd co se tam děje.
  Proč neplivete na Rosu ( to že byl slušný fotbalista neznamená že bude na stejné úrovni jako funkcionář)?

 • Pavel

  Ty blbečku,když nerozumíš tomu co tady kdo napsal a je jasné,co tím myslel,tak nikoho neurážej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *