25/04/2024
Fotbal

Zdroj: Pixabay.com

Máme za sebou první tři jarní zápasy české nejvyšší soutěže a SK Slavia Praha v roli lídra zatím neobstála. FC Viktoria Plzeň oproti tomu rozjela stíhací jízdu, ačkoli bodový rozdíl je pořád značný.
Zdroj: Pixabay.com

Máme za sebou první tři jarní zápasy české nejvyšší soutěže a SK Slavia Praha v roli lídra zatím neobstála. FC Viktoria Plzeň oproti tomu rozjela stíhací jízdu a ačkoli bodový rozdíl je pořád značný, karty se mohou v samotném závěru obrátit. Čeká nás ještě zajímavé finále, nebo se Pražané vzpamatují?

Slavia Praha znovu ztratila

Sešívaní v úvodním jarním kole podlehli pražským Bohemians, reputaci si však vzápětí napravili na domácí půdě proti Opavě. V dosud posledním měření sil na stadionu 1. FC Slovácko měli ze hry očividně mnohem více, ztroskotali ovšem na nulové střelecké produktivitě. Jejich soupeř naopak využil hned dvě ze čtyř gólových příležitostí, za což bral zcela po právu plný počet bodů.

Rozdíl mezi prvním a druhým týmem tabulky se ta snížil na deset bodů. Přestože se v případě Slavie stále jedná o komfortní postavení v čele ligy, očekávanou suverenitu si pražský klub zatím neobhájil. Hodně je znát především absence Tomáše Součka, který během zimy odešel do West Hamu United. Jestli se Slavia v následujících kolech nezmátoří, obhajoba titulu je krajně nejistá.

Viktoria Plzeň znovu uspěla a snížila manko

V boji o ligový titul aktuálně zůstávají v podstatě už jen dva kluby – SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň. Západočeši na rozdíl od svého konkurenta vstoupili do jarní fáze soutěže pravou nohou, zvítězili ve všech třech úvodních zápasech a kromě víkendového duelu s Jabloncem se o sběr bodů ani jednou nestrachovali.

Do sestavy skvěle zapadl Pavel Bucha, navrátilec z marodky Aleš Čermák a střelecky se daří Jeanu Davidu Beaguelovi, jenž na hrotu nahradil Michaela Krmenčíka. Tým se pod vedením nového kouče Adriána Guľy herně zvedl, na trávníku se nevynechá žádný souboj o míč a přestože je určitě pořád co zlepšovat, zatím to na snížení náskoku Slavie bohatě stačí.

Rozdíl deseti bodů sice na první pohled působí jako příliš vysoká meta, nicméně do konce základní fáze schází ještě sedm kol a hned po ní následuje nástavba. Cesta za titulem je tedy otevřená a opravdu ještě není rozhodnuto.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *