27/05/2024
Hokej

Zdroj: Pixabay.com

Kanadský hokejista Jay Bouwmeester, který prodělal srdeční příhodu během zápasu s Anaheimem Ducks, zvažuje konec své sportovní kariéry. Do situace hodlá vnést jasno v létě.
Zdroj: Pixabay.com

Kanadský hokejový obránce ve službách St. Louis se přibližně dva týdny po náhlé srdeční příhodě úspěšně zotavuje. Ačkoli se Jay Bouwmeester v tuto chvíli cítí mnohem lépe, návrat na ledovou plochu ještě v průběhu tohoto ročníku NHL se rovná zázraku. Rodák z Edmontonu dokonce zvažuje úplný konec kariéry. Finální rozhodnutí prý padne v létě.

Jay Bouwmeester si prošel peklem

Fanouškům, kteří s napětím sledovali hokejové utkání mezi Anaheimem Ducks a St. Louis Blues, se v průběhu třinácté minuty první třetiny zatajil dech. Urostlý obránce Jay Bouwmeester se na střídačce bezvládně sesunul k zemi. Během dlouhého střídání přitom neutrpěl žádný náraz o mantinel nebo střet s protihráčem.

Na místo incidentu okamžitě přispěchal zdravotnický personál, jenž sportovci za pomoci defibrilátorů nahodil zastavené srdce. Bouwmeester ještě na stadionu normálně komunikoval, přesto však musel být ve vážném stavu transportován do nejbližší nemocnice.

Bouwmeester tuší, že konec se blíží

Aktuálně už je naštěstí v domácí péči a mimo ohrožení života, pravidelně však dochází na lékařské kontroly. Na nedávné tiskové konferenci se rozpovídal o své budoucnosti. V tuto chvíli je jasné, že Jay Bouwmeester se už do konce této zámořské sezóny na ledovou plochu nepodívá.

Otazníky navíc visí i nad jeho dalším působením ve sféře profesionálního sportu, jelikož vrátit se do hry po prodělání srdeční příhody je velice nebezpečné. Někteří odborníci to dokonce považují za zbytečný hazard se životem.

Šestatřicetiletý hokejista však zatím nehází flintu do žita a říká, že finální rozhodnutí o jeho budoucnosti padne v létě. Do té doby musejí fanoušci i média vydržet.

Zdroj: Si.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *