19/06/2024
Miloš Říha

By Александр Головко - http://golovko.livejournal.com/331074.html, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Loučící se reprezentační trenéři protestují proti jednání hokejového svazu. Miloš Říha i Václav Varaďa považují jednání Tomáše Krále a spol. za neseriózní. Ten se nařčení brání.
By Александр Головко – http://golovko.livejournal.com/331074.html, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Reprezentační trenéři Miloš Říha a Václav Varaďa nejsou spokojeni s chováním českého hokejového svazu. Oba pánové kritizují především neseriózní jednání spočívající v tom, že se o svém konci u národních týmů dozvěděli až skrze média. Prezident Českého hokeje Tomáš Král se ovšem hájí. Tvrdí, že Varaďa i Říha moc dobře věděli, jakou smlouvu podepisují.

Miloše Říhu nahradí Filip Pešán

Zkušený Miloš Říha nastoupil k české hokejové reprezentaci v červnu roku 2018. Ve funkci hlavního kouče nahradil odvolaného Josefa Jandače. Tým vedl na mistrovství světa v Bratislavě, kde naši hokejisté skončili na krásném čtvrtém místě a navíc předvedli velice sympatické výkony.

Jednašedesátiletý rodák z Přerova si okamžitě získal srdce fanoušků, kteří si z většinové části přáli jeho setrvání ve funkci. Pak ovšem na povrch prosákla zpráva, že přibližně v polovině roku 2020 převezme mužstvo Filip Pešán. Proti rozhodnutí českého hokejového svazu Říha veřejně protestoval a považoval za neseriózní, že tak důležitou informaci zjistil až skrze média.

Václav Varaďa se také ohradil

Rok se s rokem sešel a spory mezi vedením českého hokeje a reprezentačními kouči znovu nabírají na obrátkách. Tentokrát se se špatnými zkušenostmi vytasil Václav Varaďa, kouč národního týmu do dvaceti let.

Někdejšímu útočníkovi letos stejně jako Miloši Říhovi končí smlouva a informaci o tom, že svaz nehodlá ve spolupráci pokračovat, zjistil bez předchozího upozornění prostřednictvím zpravodajských webů. Ani on neskrýval rozladění a z frustrace se vypsal na svém oficiálním blogu, kde mimo jiné zmínil, že je na svou práci pyšný a odchází s čistým štítem.

Tomáš Král smetl stížnosti ze stolu

Prezident Českého hokeje Tomáš Král se v rozhovoru pro svazový web Hokej.cz rozpovídal na adresu obou koučů, kteří nešetřili s kritikou. Údajně nemá ponětí, co může být na jednání svazu neseriózní. Smlouva na dobu určitou má totiž jasně stanovené časové mantinely a automaticky nezaručuje, že na trenéry čeká její prodloužení.

Když zkrátka podepisujete takový dokument, dopředu víte, kdy spolupráce končí. Král zároveň odmítá, že by trenéry vyhazoval. Prý se jedná o manipulace novinářů nebo o naprostou hloupost, která nestojí na reálných základech.

Jaký názor máte vy?

Zdroj: Václav Varaďa, Hokej.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *